Holga.pl - nowe miejsce dla fascynatów fotografii lo-fi

Holga.pl - nowe miejsce dla fascynatów fotografii lo‑fi

© holgapolska.pl
© holgapolska.pl
Krzysztof Basel
06.04.2012 09:02, aktualizacja: 26.07.2022 20:35

„Plastic is fantastic” - mówią twórcy nowego serwisu Holga.pl. Ich nie pociąga najnowszy dopracowany Canon czy Nikon, tylko technicznie prymitywne aparaty fotograficzne, takie jak Holga, Łomo, Diana, SuperSampler czy Zenit.

„Plastic is fantastic” - mówią twórcy nowego serwisu Holga.pl. Ich nie pociąga najnowszy dopracowany Canon czy Nikon, tylko technicznie prymitywne aparaty fotograficzne, takie jak Holga, Łomo, Diana, SuperSampler czy Zenit.

Serwis Holga.pl został stworzony przez trójkę przyjaciół zafascynowanych estetyką lo-fi. To niezależny i niekomercyjny projekt na pograniczu serwisu fotograficznego i wydawniczego oraz portalu społecznościowego. Twórcy chcą zintegrować osoby zakochane w zdjęciach wykonywanych takimi aparatami jak Holga, Łomo czy Diana. 

Jak sugeruje nazwa serwisu, jest on w głównej mierze poświęcony Holdze - legendarnemu chińskiemu aparatowi średnioformatowemu obecnemu na rynkach całego świata już od ponad trzydziestu lat. Dlaczego Holga? Zdjęcia zrobione Holgą – przez swoją techniczną niedoskonałość i niepewność co do ostatecznego kształtu, jaki przybierze obraz – zdają się mieć specyficzną aurę. Otacza ona przedmioty i osoby na fotografii, niejako wyrywając je z codzienności i odkrywając ich inny wymiar. Niekiedy nadaje im tchnącej wiecznością powagi, niekiedy onirycznej zmysłowości, niekiedy zaś – dziecięcej radości i świeżości. Na stronach www.holga.pl możemy przeczytać: "Fotografia Holgą nosi niezatarte piętno: Ciebie, świata przed obiektywem i wreszcie – niej samej. Jest subiektywna i tego nie ukrywa. Dlatego właśnie jest uczciwa. I fascynująca".

Twórcy serwisu zapraszają wszystkich fotografów do poholgowania sobie razem z nimi i stworzenia razem albumu fotograficznego. Nie ma żadnych reguł, poza kilkoma słowami inspiracji, do których powinny odnosić się zdjęcia. Temat debiutanckiego albumu stanowi zdanie "Patrzenie nigdy nie jest niewinne...". Zdjęcia do projektu można przesyłać do 31 maja 2012 r. na adres mailowy:  holga.pl@gmail.com. Album zostanie stworzony poprzez system Issuu i opublikowany w Sieci.

Wkładem uczestników są zdjęcia, holga.pl zapewnia miejsce w Sieci, inspirację, wybór oraz promocję. Biorący udział w projekcie otrzymają miejsce, w którym ich zdjęcia mogą zyskać pełen wyraz. Twórcy serwisu mają satysfakcję z tworzenia Holgą, przez Holgę i dla Holgi.

Więcej informacji znajdziecie na stronie www.holga.pl

Źródło: Holga.pl

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)