Instagram kupiony przez Facebooka za miliard dolarów

© KB
© KB
Krzysztof Basel

10.04.2012 09:11, aktual.: 26.07.2022 20:35

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Kiedy jeszcze niedawno szacowano, że aplikacja Instagram jest warta 500 milionów dolarów, specjaliści kręcili nosami z niedowierzaniem. Wczoraj start-up został sprzedany za dwa razy tyle.

Kiedy jeszcze niedawno szacowano, że aplikacja Instagram jest warta 500 milionów dolarów, specjaliści kręcili nosami z niedowierzaniem. Wczoraj start-up został sprzedany za dwa razy tyle.

Instagram - serwis do edycji zdjęć oraz dzielenia się nimi został przejęty za miliard dolarów przez Marka Zuckerberga. Wszystkich 13 pracowników firmy będzie teraz pracować dla Facebooka, jednak Zuckerberg twierdzi, że serwis będzie dalej  niezależną aplikacją rozwijaną osobno. W tej chwili trudno jednoznacznie stwierdzić, czy w popularnej aplikacji szykują się jakieś większe zmiany.

Dalej będziecie mogli dzielić się swoimi zdjęciami na innych serwisach społecznościowych - [napisał na blogu](http://blog.instagram.com/post/20785013897/instagram-facebook) CEO Instagramu Kevin Systrom.

Start-up rozpoczął działalność w październiku 2010 r. Już w styczniu 2011 r. odnotował milion użytkowników, w październiku 2011 r. było ich 15 milionów. Z Instagramu korzysta obecnie ok. 30 milionów ludzi na całym świecie. Do niedawna ten darmowy program bez reklam był dostępny tylko na system iOS. Od kilku dni mogą z niego korzystać także właściciele urządzeń z Androidem. Tylko pierwszego dnia po udostępnieniu aplikacji użytkownikom urządzeń z systemem Android program pobrało ponad milion osób.

Obserwatorzy doszukują się w tej transakcji wielu podobieństw z przejęciem serwisu YouTube przez Google w 2006 roku za 1,65 miliarda dolarów. Gigant wykupił wtedy YouTube'a zaledwie po ok. 1,5 roku od utworzenia. Serwis The Next Web opublikował tezę mówiącą, że Instagram to YouTube do zdjęć. Jest w tym dużo racji. Instagram stał się dla wielu podstawową aplikacją do wykonywania zdjęć ze smartfona, szczególnie w USA, gdzie mnóstwo osób korzysta z urządzeń z systemem iOS. Będziemy z ciekawością przyglądać się tej aplikacji i wpływowi ludzi Marka Zuckerberga na jej rozwój.

Źródło: The VergeAllThingsDFacebook

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)