Instagram planuje wprowadzenie znaczącej aktualizacji. Co będzie następne?

Instagram planuje wprowadzenie znaczącej aktualizacji. Co będzie następne?
Źródło zdjęć: © © MW
Marcin Watemborski

12.02.2016 17:05, aktual.: 26.07.2022 19:12

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Na początku tego tygodnia spotkaliśmy się z ważną aktualizacją Instagrama, na którą wszyscy specjaliści zajmujący się social media dawno czekali. Aplikacja tym razem zyska kolejną funkcję. Czego jeszcze potrzebujemy do skutecznego zarządzania Instagramem jako fotografowie?

Oprócz zdjęć, często wrzucamy na Instagrama różne filmiki – czy to kulisy sesji, czy pokazujemy Wam jak klapie lustro w Canonie 1Dx mk II. W związku z tym byłoby miło wiedzieć, ile osób obejrzało nasze krótkie wideo.

Ilość wyświetleń filmu jest bardzo ważna dla każdego, kto prowadzi kanały społecznościowe. Jest to wyznacznik odbioru naszej treści. W związku z tym Instagram zapowiedział wprowadzenie licznika, dzięki któremu dowiemy się ile osób (oraz kto konkretnie) obejrzał nasz film.

Instagram Starts Showing Video View Counts

Świetnie jest dowiedzieć się o tym, że twórcy aplikacji mobilnych do prowadzenia social media w końcu zaczęli słuchać sugestii użytkowników. Przydało by się jeszcze kilka rzeczy jak na przykład obsługa z poziomu komputera. Nie ukrywam, że byłaby to nieziemsko dobra rzecz, zwłaszcza, że przy prowadzeniu kilku kont na Instagramie, korzystanie z telefonu lub tabletu jest po prostu niewygodne – szybciej piszemy na klawiaturze komputera i szybciej dokonujemy selekcji zdjęć patrząc na większy ekran.

Obraz

Planowanie postów na Instagramie jest moim osobistym marzeniem – chciałbym, żeby taka opcja została wprowadzona na podstawie tego, co możemy zrobić w aplikacji mobilnej dla osób zarządzających fanpage'ami na Facebooku. W końcu teraz to jedna firma – myślę, że nikt by się nie obraził za przeniesienie kilku rozwiązań.

Zarządzanie statystykami wbudowane a aplikację jest absolutnym szczytem spełnienia zachcianek każdego social media managera. Gdyby w appce pojawiły się wykresy aktywności użytkowników, wzrost obserwowania, czy informacje dotyczące popularności posta – jestem w niebie.

Instagram, jako platforma społecznościowa w początkowej fazie swojego działania miał być internetowym, mobilnym pamiętnikiem. Dzisiaj jest to potężne narzędzie do szeroko rozumianej promocji.

Czego jeszcze oczekiwalibyście od tej aplikacji?

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)