Instax Share - natychmiastowe drukowanie zdjęć z każdego aparatu

Instax Share SP-1
Instax Share SP-1
Krzysztof Basel

06.01.2014 13:25, aktual.: 06.01.2014 14:25

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Mała, zgrabna drukarka Instax Share SP-1 łączy się ze smartfonami czy tabletami i drukuje zdjęcia wykorzystując filmy INSTAX mini.

Na Fotoblogii jesteśmy fanami fotografii natychmiastowej. Z ciekawością przyglądamy się rozwojowi systemu Instax. Kolejnym, interesującym krokiem na przód jest nowa drukarka Instax Share SP-1, która umożliwia natychmiastowe drukowanie zdjęć bezpośrednio ze smartfonów lub tabletów w dowolnym miejscu i czasie. Ta mała drukarka działa jak hotspot Wi-Fi i współpracuje z systemami iOS i Android, umożliwiając drukowanie dowolnych zdjęć z urządzenia przenośnego.

Aby korzystać z bezprzewodowej drukarki, wystarczy pobrać z App Store lub Google Play aplikację Instax Share App (dostępna dla urządzeń z systemem iOS i Android) i połączyć się z urządzeniem. Program umożliwia przesyłanie i drukowanie zdjęć, ale także daje możliwości edycji fotografii czy dodawania na zdjęciach dodatkowe informacje „czasu rzeczywistego”, takie jak data i godzina, lokalizacja lub pogoda.

Drukarka została wyposażona w dwie zielone diody LED wskazujące ilość pozostałego filmu oraz poziom naładowania baterii. Instax Share SP-1 korzysta z filmów Instax mini o czułości ISO 800, których koszt wynosi ok. 30 zł za 10 zdjęć w rozmiarze 2" x 3" każde. Daje to zatem ok. 3 zł za zdjęcie.

Szkoda, że do tej małej, zgrabnej drukarki nie można podłączyć normalnych aparatów wyposażonych w moduł Wi-Fi. W grę wchodzą tylko urządzenia z systemem Android, takie jak Samsung Galaxy NX, Galaxy Camera czy Nikon Coolpix S800c.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)