Internauci pokazują swoje działania, by pomóc podczas pandemii koronawirusa

Internauci pokazują swoje działania, by pomóc podczas pandemii koronawirusa24.03.2020 12:29
Internauci pokazują swoje działania, by pomóc podczas pandemii koronawirusa

Pandemia koronawirusa SARS-CoV-2 to nie tylko czas, w którym musimy pamiętać o sobie, ale również o innych – zwłaszcza ludziach starszych. Internauci z całego świata dzielą się zdjęciami, na których pokazują co zrobili dla swoich społeczności i jak radzą sobie podczas kwarantanny.

Na polskich stronach rządowych przeczytamy wszystkie niezbędne informacje na temat bezpieczeństwa i odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania. Pojawia się tam wiele ważnych kwestii, które rozwiewają wątpliwości. Rząd robi naprawdę wiele w kwestii przeciwdziałania pandemii koronawirusa SARS-CoV-2, z czego zwraca uwagę na ograniczenie spotkań towarzyskich, a my zalecamy wam to samo – zostańcie w domu.

Internet pęka w szwach od informacji o koronawirusie – większość to nieprzyjemne statystyki i artykuły, po których można naprawdę się przestraszyć. Szkoda, że tak mało mediów dzieli się jednak dobrymi rzeczami, które nie są fake newsami (jak przykładowe delfiny w Wenecji, które nigdy się tam nie pojawiły) lub kwestia Fujifilm i wmawiania ludziom tego, że to ta sama firma, która robi aparaty, co wyjaśniłem w swoim artykule.

Jakkolwiek to nie brzmi, pandemia koronawirusa SARS-CoV-2 ma również swoje pozytywne aspekty. Pojawiają się liczne zbiórki internetowe mające pomóc szpitalom, są różne akcje obywatelskie skierowane do osób starszych oraz potrzebujących oraz ciekawe usprawnienia. Użytkownicy dzielą się w internecie swoimi małymi uczynkami i pomysłami, które mogą pozytywnie wpłynąć na rozwój sytuacji i ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/6]

Ze zbioru tych zdjęć, moim ulubionym pomysłem jest chyba winda z wykałaczkami, które służą do wciskania przycisków oraz prowizoryczny kosz na śmieci z butelki. To naprawdę niezłe rozwiązanie, które pozwoli uniknąć bezpośredniego dotykania powierzchni, na których może utrzymywać się wirus. Innym ciekawym rozwiązaniem ze zdjęć jest rozstawienie mobilnych umywalek do mycia rąk dla bezdomnych.

420703919896287048

W niektórych sklepach naklejono czerwone kropki, wyznaczające bezpieczny odstęp – chciałbym to zobaczyć w polskich sklepach. Podobnie jak zorganizowanie osobnych kas dla starszych osób oraz instalowanie wszędzie przezroczystych paneli, by uniknąć kichania lub kasłania na kasjera, chociaż te już się u nas pojawiły.

Na koniec – nie możecie przegapić wykorzystania drona, jako mechanizmu do zamawiania jedzenia. Przyznaję szczerze – to rozwiązanie położyło mnie na łopatki!

420703919896483656

COVID-19 - Środki bezpieczeństwa

W obliczu zagrożenia, jakie niesie [b]koronawirus COVID-19[/b], warto uświadomić sobie, czym są odpowiednie środki bezpieczeństwa, a czym objawy nieuzasadnionej paniki. Środkami bezpieczeństwa są: [b]częste mycie rąk, unikanie zgromadzeń, higiena kaszlu i kichania, czyli zasłanianie ust chusteczką lub łokciem, tak aby kropelki śliny nie zostały na dłoni[/b]. Objawem paniki jest natomiast wykupowanie zapasów maseczek, co powoduje, że są one trudno dostępne dla personelu medycznego, który faktycznie ich potrzebuje.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)