Internauci pokazują swoje działania, by pomóc podczas pandemii koronawirusa

Internauci pokazują swoje działania, by pomóc podczas pandemii koronawirusa

Internauci pokazują swoje działania, by pomóc podczas pandemii koronawirusa
Marcin Watemborski
24.03.2020 12:29, aktualizacja: 26.07.2022 14:57

Pandemia koronawirusa SARS-CoV-2 to nie tylko czas, w którym musimy pamiętać o sobie, ale również o innych – zwłaszcza ludziach starszych. Internauci z całego świata dzielą się zdjęciami, na których pokazują co zrobili dla swoich społeczności i jak radzą sobie podczas kwarantanny.

Na polskich stronach rządowych przeczytamy wszystkie niezbędne informacje na temat bezpieczeństwa i odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania. Pojawia się tam wiele ważnych kwestii, które rozwiewają wątpliwości. Rząd robi naprawdę wiele w kwestii przeciwdziałania pandemii koronawirusa SARS-CoV-2, z czego zwraca uwagę na ograniczenie spotkań towarzyskich, a my zalecamy wam to samo – zostańcie w domu.

Internet pęka w szwach od informacji o koronawirusie – większość to nieprzyjemne statystyki i artykuły, po których można naprawdę się przestraszyć. Szkoda, że tak mało mediów dzieli się jednak dobrymi rzeczami, które nie są fake newsami (jak przykładowe delfiny w Wenecji, które nigdy się tam nie pojawiły) lub kwestia Fujifilm i wmawiania ludziom tego, że to ta sama firma, która robi aparaty, co wyjaśniłem w swoim artykule.

Jakkolwiek to nie brzmi, pandemia koronawirusa SARS-CoV-2 ma również swoje pozytywne aspekty. Pojawiają się liczne zbiórki internetowe mające pomóc szpitalom, są różne akcje obywatelskie skierowane do osób starszych oraz potrzebujących oraz ciekawe usprawnienia. Użytkownicy dzielą się w internecie swoimi małymi uczynkami i pomysłami, które mogą pozytywnie wpłynąć na rozwój sytuacji i ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/6]

Ze zbioru tych zdjęć, moim ulubionym pomysłem jest chyba winda z wykałaczkami, które służą do wciskania przycisków oraz prowizoryczny kosz na śmieci z butelki. To naprawdę niezłe rozwiązanie, które pozwoli uniknąć bezpośredniego dotykania powierzchni, na których może utrzymywać się wirus. Innym ciekawym rozwiązaniem ze zdjęć jest rozstawienie mobilnych umywalek do mycia rąk dla bezdomnych.

Obraz

W niektórych sklepach naklejono czerwone kropki, wyznaczające bezpieczny odstęp – chciałbym to zobaczyć w polskich sklepach. Podobnie jak zorganizowanie osobnych kas dla starszych osób oraz instalowanie wszędzie przezroczystych paneli, by uniknąć kichania lub kasłania na kasjera, chociaż te już się u nas pojawiły.

Na koniec – nie możecie przegapić wykorzystania drona, jako mechanizmu do zamawiania jedzenia. Przyznaję szczerze – to rozwiązanie położyło mnie na łopatki!

Obraz

COVID-19 - Środki bezpieczeństwa

W obliczu zagrożenia, jakie niesie [b]koronawirus COVID-19[/b], warto uświadomić sobie, czym są odpowiednie środki bezpieczeństwa, a czym objawy nieuzasadnionej paniki. Środkami bezpieczeństwa są: [b]częste mycie rąk, unikanie zgromadzeń, higiena kaszlu i kichania, czyli zasłanianie ust chusteczką lub łokciem, tak aby kropelki śliny nie zostały na dłoni[/b]. Objawem paniki jest natomiast wykupowanie zapasów maseczek, co powoduje, że są one trudno dostępne dla personelu medycznego, który faktycznie ich potrzebuje.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)