Fujifilm notuje 15 proc. zysk, dzięki lekowi pomagającemu w leczeniu koronawirusa

Fujifilm notuje 15 proc. zysk, dzięki lekowi pomagającemu w leczeniu koronawirusa
Marcin Watemborski

19.03.2020 09:41, aktual.: 26.07.2022 14:57

Niedawno pisałem o leku Avigan, który jest produkowany przez część holdingu Fujifilm. Wtedy wspominałem o powiększeniu budżetu firmy, który może pójść na rozwój linii produkcyjnych aparatów. Jak się okazuje – faktycznie Fujifilm odnotowało skoki w zarobkach!

Część holdingu Fujifilm zajmuje się produkcją leków. Jednym z ich produktów jest Avigan, znany też jako Favipiravir. Jest to lek na grypę, który okazał się skuteczny w pomocy przy leczeniu eboli w 2016 roku, a teraz może być wykorzystywany jako środek pomocny podczas leczenia zakażenia koronawirusem i rozwoju choroby COVID-19. To bardzo ciekawe z fotograficznego punktu widzenia, patrząc na to, że większość firm będzie obecnie notowała spadki budżetowe. Wyjątkiem jest firma Sigma, która nie obawia się specjalnie skutków pandemii koronawirusa SARS-CoV-2.

Favipiravir został zatwierdzony do stosowania w 2014 roku przez władze Japonii, a obecnie jest polecany przez nie przy leczeniu COVID-19. Choroba objawia się dusznościami, suchym kaszlem, wysoką gorączką, bólem mięśniowym i ogólnym zmęczeniem. Zhang Xinmin z chińskiego Ministerstwa Nauki i Technologii zwraca uwagę na to, że Favipiravir nie wywołuje skutków ubocznych u pacjentów zakażonych koronawirusem, co zostało potwierdzone badaniem klinicznym w Shenzhen na grupie 80 pacjentów.

Produkcja zwiększonej ilości Aviganu (Favipiraviru) oznacza dla Fujifilm Holdings pewnego rodzaju ratunek w kwestii strat rynkowych związanych ze zmniejszoną sprzedażą sprzętu fotograficznego. Firma Fujifilm Toyama Chemical, będąca spółką zależną Fujifilm, prawdopodobnie odnotuje znaczny wzrost budżetowy w Q1 i Q2 w 2020 roku. Już teraz cały holding jest 15 proc. w górę dzięki produkcji leków.

Dla innych firm jak Canon, Nikon czy Sony, rynek nie będzie tak łaskawy. Nikon zapowiedział niedawno opóźnienia w dostawie flagowego modelu lustrzanki cyfrowej Nikon D6, z przecieków wynika, że Canon opóźni premierę bezlusterkowca Canon EOS R5. W przypadku Sony czekamy na jakiekolwiek informacje dotyczące nowego sprzętu, ale tu póki co jest cisza.

COVID-19 - Środki bezpieczeństwa

W obliczu zagrożenia, jakie niesie [b]koronawirus COVID-19[/b], warto uświadomić sobie, czym są odpowiednie środki bezpieczeństwa, a czym objawy nieuzasadnionej paniki. Środkami bezpieczeństwa są: [b]częste mycie rąk, unikanie zgromadzeń, higiena kaszlu i kichania, czyli zasłanianie ust chusteczką lub łokciem, tak aby kropelki śliny nie zostały na dłoni[/b]. Objawem paniki jest natomiast wykupowanie zapasów maseczek, co powoduje, że są one trudno dostępne dla personelu medycznego, który faktycznie ich potrzebuje.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)