Istny armagedon w szkole. Kamery nagrały niszczycielską moc tornada

Istny armagedon w szkole. Kamery nagrały niszczycielską moc tornada

Istny armagedon w szkole. Kamery nagrały niszczycielską moc tornada
Marcin Watemborski
10.05.2022 08:50, aktualizacja: 26.07.2022 13:18

Film, który zaraz obejrzycie, jest dla osób o silnych nerwach. Widać na nim przerażającą i niesamowicie niszczycielską potęgę natury. To, co się wydarzyło w tej amerykańskiej szkole, to dramat. Kamery monitoringu wszystko nagrały.

Jakiś czas temu pokazywaliśmy wam ogromną siłę tornada w mieście Andover, w stanie Kansas (USA). Wówczas fotograf nagrał je przy pomocy drona i było widać, że jest naprawdę wielkie. Zrywało poszycia dachów bez większego problemu, zostawiając po sobie pasmo zniszczeń.

To samo tornado odpowiada za zniszczenie szkoły podstawowej Prairie Creek. Wichura została oznaczona kategorią poziomu 3, a prędkość wiatru w porywach sięgała 250 km/h. Przy takiej mocy nic, co stanęło na drodze tornada, nie miało możliwości przetrwać. Świadkowie mówią, że rowery latały w powietrzu, podobnie jak dwa samochody i mnóstwo drzew.

School surveillance video from April 2022 tornado in Andover, KS

Na kamerach zobaczymy m.in. widok ze stołówki i latające wszędzie ciężkie stoły czy wywracane kosze na śmieci. Jednym z najbardziej dramatycznych momentów jest porwanie przez tornado szklanej ściany. To wszystko wygląda bardzo niebezpiecznie i takie właśnie było. Dobrze, że w pobliżu nie było żadnych uczniów.

Marcin Watemborski, redaktor prowadzący Fotoblogii

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)