Jacek Patora otrzymuje Poland National Awards na SWPA 2020

Jacek Patora otrzymuje Poland National Awards na SWPA 2020

Jacek Patora otrzymuje Poland National Awards na SWPA 2020
Źródło zdjęć: © © Jacek Patora / Poland National Award / kat. Architektura / SWPA 2020
Marcin Watemborski
04.03.2020 10:43, aktualizacja: 04.03.2020 11:43

Już za 1,5 miesiąca poznamy ogólne wyniki Sony World Photography Awards 2020 – największego konkursu fotograficznego na świecie. Właśnie zostali ogłoszeni zdobywcy nagród National Awards. Najlepsze zdjęcie wśród Polaków zrobił Jacek Patora. Jego zdjęcie ”Gra cieni” zostało zgłoszone w kategorii ”Architektura”.

National Awards to inicjatywa World Photography Organization oraz Sony, która ma na celu wyłonienie najlepszych fotografów z poszczególnych krajów, którzy zgłosili swoje prace w konkursie Sony World Photography Awards. Biorą w niej udział artyści aż z 63 krajów, a jury wybiera po jednym zdjęciu z każdego regionu. Zdjęcia są wystawiane później w londyńskim Somerset House w ramach wystawy pokonkursowej.

W tegorocznej edycji Poland National Award najlepsze zdjęcie zrobił Jacek Patora. ”Gra cieni” to kadr, który został zgłoszony w kategorii ”Architektura” konkursu otwartego i ukazuje piękny wchód słońca w Lizbonie.

  • Slider item
[1/1]
Jestem niezmiernie zaszczycony wygraną w kategorii Poland National Award tak prestiżowego konkursu. Ta nagroda daje mi ogromną motywację do rozwijania mojej pasji fotografii. Mam również nadzieję, że otworzy mi ona drogę na nowe możliwości. Fotografia została wykonana w pierwszych dniach Nowego Roku podczas mojego pobytu w Lizbonie w Portugalii. Zawsze marzyłem o uchwyceniu w kadrze tego słynnego mostu, niemal całkowicie pokrytego mgłą. Ten dzień okazał się do tego świetną okazją. Zachwycony kształtami wykreowanymi przez grę światła i cienia, idealne linie i sylwetki osób, zdecydowałem się uwiecznić tę chwilę.

Oprócz zdjęcia Jacka, do konkursu trafiło łącznie ponad 345 tysięcy kadrów z całego świata, z czego do konkursu otwartego aż 190 tysięcy. Nagrodą dla Jacka Patory jest najnowszy sprzęt fotograficzny marki Sony. Serdecznie gratulujemy!

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)