Jak działa tryb studyjnego oświetlania portretowego w iPhonie X i 8 Plus

Jak działa tryb studyjnego oświetlania portretowego w iPhonie X i 8 Plus

Jak działa tryb studyjnego oświetlania portretowego w iPhonie X i 8 Plus
Marcin Falana
05.03.2018 07:48, aktualizacja: 26.07.2022 18:07

Tryb oświetlania portretowego dostępny we flagowych iPhonach pozwala wystylizować nasze zdjęcia na określony styl oświetlenia studyjnego czy scenicznego. Zobaczcie jak działa i jak Apple go opracowało.

Niedawno pisaliśmy o trybie portretowym we flagowych smartfonach. Teraz Apple wypuściło krótki filmik pokazujący jak był opracowany ich tryb oświetlenia portretowego Portrait Lighting, który także znajdziemy w trybie portretowym w iPhone X i iPhone 8 Plus.

Apple twierdzi, że zaczęli wszystko od studiowania portretu przez historię sztuki - od malarstwa do fotografii. Następnie inżynierowie skorzystali z pomocy najlepszych fotografów na świecie i opracowali uniwersalne zasady oświetlania. Programiści stworzyli z nich system, wykorzystując zaawansowane uczenie maszynowe. W ten sposób Apple nauczyło smartfony jak interpretować światło i stylizować je pod różne style.

Obraz

W rezultacie otrzymaliśmy tryb portretowy, który według Apple pozwala wykonywać studyjne portrety bez studia. Zerknijcie na porównanie zdjęć z filmiku. Ja muszę przyznać, że na tym przykładzie wygląda to całkiem dobrze, delikatnie jednak zdjęcia się różnią - jakby rzeczywiście tu był błysk, a tam światło ciągłe. Warto byłoby jednak sprawdzić jak to działa w praktyce. Co sądzicie o takim efekcie?

Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)