Jak dodać czcionkę do Photoshopa

Jak dodać czcionkę do Photoshopa12.02.2020 11:36
Jak dodać czcionkę do Photoshopa
Justyna Kocur-Czarny

Standardowy zestaw dostępnych czcionek nie zawsze zawiera takie, które nam odpowiadają. Poniższy poradnik wyjaśni jak w prosty u szybki sposób zainstalować krój, który nam odpowiada w programie Adobe Photoshop.

Czcionka to zbiór znaków o określonej charakterystyce. W jej skład wchodzą nie tylko litery, ale również znaki interpunkcyjne, cyfry, symbole. Zestawy czcionek to kroje lub fonty. Oprócz podstawowych stylów czcionek możemy korzystać z szerokiego wyboru innych, dostępnych do pobrania w internecie. Aby skorzystać z nich w Adobe Photoshop, musimy je najpierw zainstalować.

Jak dodawać czcionki do Photoshopa

Po wybraniu odpowiadającej nam czcionki musimy ją pobrać i zapisać. Aby móc z niej skorzystać w programie Adobe Photoshop i pozostałych aplikacjach Adobe Creative Suite, musimy odnaleźć następujące foldery systemowe. W przypadku systemu MacOS folder Library/Fonts. Możemy również odnaleźć Album z czcionkami i z górnego menu wybrać Plik, a następnie Dodaj czcionki. W systemie operacyjnym Windows analogicznie musimy odnaleźć folder Fonts lub Czcionki. Możemy to zrobić za pomocą wyszukiwarki folderów.

Jeśli korzystamy z usługi Creative Cloud, możemy też dodać czcionkę z poziomu programu. Otwieramy Photoshopa, a z menu na górze wybieramy Tekst i Dodaj czcionki z biblioteki Typekit. Po wybraniu ze strony internetowej czcionki, która nam się podoba, wystarczy zaznaczyć opcję Aktywuj. Automatycznie zostaną one aktywowane w programach Adobe, z których korzystamy.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)