Jak pokazać na zdjęciach wodospad Niagara bez wody? [galeria + wideo]

Niagara
Niagara
Krzysztof Basel

21.12.2010 18:38, aktual.: 21.12.2010 19:38

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wodospad Niagara wypełnia sześć milionów metrów sześciennych wody na minutę. To jeden z największych wodospadów na świecie. Jak to możliwe, aby sfotografować go bez wody i jak odnaleziono takie zdjęcia?

Niagara Falls, 1969

Cała historia zaczęła się w latach 60. W 1969 roku amerykańscy inżynierowie skierowali bieg rzeki Niagara na kanadyjską część wodospadu. W ten sposób jego amerykańska część wyschła, a specjaliści mogli zabrać się za usuwanie luźnych skał, znajdujących się u podstaw wodospadu. Po kilku miesiącach zapora została zlikwidowana. Więcej szczegółów o tej akcji przeczytacie na Daily Mail.

Zdjęcia przeleżały ponad 30 lat w starym pudełku na buty na strychu. Kilka miesięcy temu odnalazł je Russ Glasson - autor fotografii był jego teściem. Amerykanin szybko zeskanował stare zdjęcia i opublikował je na Flickrze. Chwilę później zaczęły o nich pisać najbardziej poczytne media na świecie.

Dla porównania: tak wygląda wodospad Niagara wypełniony wodą:

Jak pokazać na zdjęciach wodospad Niagara bez wody?
Jak pokazać na zdjęciach wodospad Niagara bez wody?

Poszukajcie, może Wy także znajdziecie historyczne stare zdjęcia na swoim strychu? Ja znalazłem już jakiś czas temu fotografie Wrocławia tuż po wojnie. Piękny dokument - kawałek historii.[block position="inside"]1471[/block]

Źródło: FlickrDaily Mail

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)