Jak robić ujęcia dronem w hollywoodzkim stylu?

Jak robić ujęcia dronem w hollywoodzkim stylu?
Jacek Sopotnicki

25.09.2020 12:03, aktual.: 26.07.2022 14:44

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Posiadaczy dronów jest coraz więcej i trudno się dziwić, ponieważ swoboda twórcza oraz odmienna perspektywa, którą dają te urządzenia są zachwycające. W przypadku DJI Mavic Air 2 możliwość kręcenia filmów HDR, lub 4k w płaskim profilu w takim małym pakiecie to sytuacja, której jeszcze nie było.

DJI Mavic Air 2 nie jest pozbawiony wad, o czym wspominam więcej jakiś czas temu. Jest to jednak dron, który pod względem swojej funkcjonalności zrobił zdecydowany krok naprzód i sam czekam na wszystkie znane z Air 2 udoskonalenia w DJI Mavic Pro 3. Ale marzenia na bok. Przychodzi ten moment - kupiliście swojego pierwszego drona, wszystko jest nowe, jak to ogarnąć, jak robić ujęcia, które naprawdę dobrze wyglądają, jak przeskoczyć jakość filmu ze smartfona? Po wykonaniu lotów co zrobić z nagranymi filmami? Czy je obrabiać czy może zostawić tak jak są nagrane?

W poniższym wideo-poradniku pokażę wam krok po kroku jak obsługiwać drona firmy DJI. Dowiecie się między innymi jak przyjąć dwa scenariusze - pierwszy, w którym chcecie wykonane wideo obrabiać oraz drugi, w którym nagrania wyglądają bardzo dobrze prosto z kamery. Dodatkowo pokazuję, jak obrabiać filmy nagrane w płaskim profilu w darmowym programie Davinci Resolve 16

EPIC Cinematic footage with DJI Mavic Air 2

W filmie używam zestawu Fly More Combo ale oczywiście możecie zastosować powyższe ustawienia nie posiadając takiego zestawu, tylko wtedy będziecie nagrywać bez zastosowania filtra ND lub trzeba będzie go dokupić osobno. W powyższym filmie pokazuję podstawowe ruchy oraz proste i pewne rozwiązania, które można zastosować praktycznie od razu.

W niedalekiej przyszłości planuję też kilka dodatkowych poradników na temat podniebnego wideo, żeby pokazać wam nieco bardziej zaawansowane techniki lotu, gdzie opowiem o opanowaniu różnego rodzaju dobrze wyglądających ruchów.

W filmie jak zwykle mówię po angielsku, więc jeżeli polskie napisy nie wyświetlą wam się automatycznie naciśnijcie na kółko zębate w prawym dolnym rogu i wybierzcie polskie napisy. Udanych lotów życzy Sputnik!

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)