Jak Sony A99 II radzi sobie w ciemnościach? Pierwsze testy już w Sieci

Jak Sony A99 II radzi sobie w ciemnościach? Pierwsze testy już w Sieci
Marcin Falana

25.11.2016 13:28, aktual.: 26.07.2022 18:45

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zobaczcie, jak flagowy Sony A99 II radzi sobie na wyższych czułościach w pomieszczeniu oświetlonym zaledwie dwoma świeczkami.

Koncern Sony jest liderem w produkcji matryc cyfrowych do aparatów i smartfonów. Nie dziwią więc coraz lepsze osiągi aparatów Sony pod względem szumu. Teraz zapowiada się, że najnowsza flagowa lustrzanka Sony A99 II będzie rozdawać karty pod tym względem.

Sony A99ii - High ISO Test (in low light)

Przedstawiamy 2-minutowy filmik pokazujący osiągi Sony A99 II na wyższych czułościach do ISO 25600 w pomieszczeniu oświetlonym zaledwie dwoma świeczkami. YouTuber Bramans pokazuje, jak dużo możemy zobaczyć, podnosząc tylko czułość ISO. Z ciemnego pokoju na ISO 100 dostajemy oświetlone całe pomieszczenie zaledwie dwoma świeczkami, a szum jest nadal niski nawet na na ISO 25600.

Obraz

Bramans zastosował obiektyw Carl Zeiss 135 mm f/1.8, co także miało wpływ na jasność fotografowanej sceny. Filmik pokazuje, jakimi wspaniałymi narzędziami są współczesne aparaty. A99 II został użyty właściwie z pudełka, bez jakiś zaawansowanych funkcji. Filmik został nagrany w Full HD 1080p i nie został poddany post produkcji.

Sony A99ii - High Iso test for photographers

Bramans opublikował także film pokazujący, jak Sony A99 II radzi sobie na wyższych czułościach na zdjęciach. Udostępnił także zdjęcia w JPEG-ach i RAW-ach na swoim dysku Google Drive. Muszę przyznać, że jestem pod dużym wrażeniem osiągów 42,4-megapikselowej matrycy Sony.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)