Jak usunąć ogrodzenie ze zdjęcia? Jest na to prosty sposób

Zdarza ci się, że masz fajny kadr, ale przeszkadza ci płot? Jak się okazuje – wcale nie musisz bardzo kombinować, by go usunąć. W tym filmiku zobaczysz bardzo prostą technikę, chociaż wymagającą czasu. Efekt jest po prostu świetny.

Jak usunąć ogrodzenie ze zdjęcia? Jest na to prosty sposób
Marcin Watemborski

15 minut to czas, który jest ci potrzeby na usunięcie siatki ze zdjęcia. Przy odrobinie ćwiczeń i wytrwałości na pewno uda zrobić się to szybciej. W tutorialu PiXimperfect są pokazane 3 proste kroki w drodze do sukcesu.

Ten filmik pokazuje niesamowite działanie algorytmu narzędzie ”Wypełnienie z uwzględnieniem treści”, które potrafi przeanalizować cały obraz i na jego podstawie usunąć zaznaczone fragmenty. Oszczędzi to bardzo dużo pracy ze Stemplem lub Pędzlem korygującym.

Remove Fence with 3 Simple Steps in Photoshop!

Po pierwsze – zamaluj ogrodzenie

Ten krok może chwilę zająć w zależności od tego, jak gęsto i skomplikowany jest płot, siatka lub ogrodzenie. W pierwszej kolejności należy wybrać pędzel o twardej końcówce i na nowej warstwie zrobić jego mapę.

Obraz

Wypełnienie z uwzględnieniem treści to zbawienie

Ta funkcja Photoshopa to po prostu czysta magia. Na podstawie maski ogrodzenia, którą zrobiłeś wcześniej, utwórz zaznaczenie i pozwól działać algorytmom sztucznej inteligencji. W zależności od skomplikowania zadania, będziesz musiał chwilę poczekać, chyba, że masz do obróbki maszynę o niezłej mocy obliczeniowej. Tak, czy siak – jesteśmy już praktycznie na końcu drogi.

Obraz

Szybkie poprawki i gotowe

Na początku wspominałem o Stemplu i Pędzlu korygującym. Te narzędzia znajdą zastosowanie dopiero tutaj. Gdy zobaczysz efekt, który przyniosło Wypełnienie z uwzględnieniem treści, warto jest dopracować obraz. W przypadku powtarzających się wzorów mogą wystąpić większe lub mniejsze artefakty, którym warto się przyjrzeć, jeśli chcesz mieć idealne zdjęcie.

Obraz
Obraz;

W ten prosty i dość szybki sposób udało ci się otrzymać zdjęcie bez płotka, który na pewno psuł jego wyraz. Czasem warto zrobić zdjęcie mimo przeszkody i później kombinować w Photoshopie, ale nie stawiajmy retuszu ponad samą sztukę fotografowania. Większość zdjęcia, które robisz powinno powstać już przed naciśnięciem spustu migawki – zobacz kadr, oceń sytuację, zrób dwa kroki w inną stronę i dopiero ”strzelaj”. Podstawą dobrej fotografii jest wizja, a nie obróbka.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)