Jak usunąć ogrodzenie ze zdjęcia? Jest na to prosty sposób

Jak usunąć ogrodzenie ze zdjęcia? Jest na to prosty sposób
Marcin Watemborski

17.01.2020 11:12, aktual.: 17.01.2020 12:12

Zdarza ci się, że masz fajny kadr, ale przeszkadza ci płot? Jak się okazuje – wcale nie musisz bardzo kombinować, by go usunąć. W tym filmiku zobaczysz bardzo prostą technikę, chociaż wymagającą czasu. Efekt jest po prostu świetny.

15 minut to czas, który jest ci potrzeby na usunięcie siatki ze zdjęcia. Przy odrobinie ćwiczeń i wytrwałości na pewno uda zrobić się to szybciej. W tutorialu PiXimperfect są pokazane 3 proste kroki w drodze do sukcesu.

Ten filmik pokazuje niesamowite działanie algorytmu narzędzie ”Wypełnienie z uwzględnieniem treści”, które potrafi przeanalizować cały obraz i na jego podstawie usunąć zaznaczone fragmenty. Oszczędzi to bardzo dużo pracy ze Stemplem lub Pędzlem korygującym.

Remove Fence with 3 Simple Steps in Photoshop!

Po pierwsze – zamaluj ogrodzenie

Ten krok może chwilę zająć w zależności od tego, jak gęsto i skomplikowany jest płot, siatka lub ogrodzenie. W pierwszej kolejności należy wybrać pędzel o twardej końcówce i na nowej warstwie zrobić jego mapę.

Obraz

Wypełnienie z uwzględnieniem treści to zbawienie

Ta funkcja Photoshopa to po prostu czysta magia. Na podstawie maski ogrodzenia, którą zrobiłeś wcześniej, utwórz zaznaczenie i pozwól działać algorytmom sztucznej inteligencji. W zależności od skomplikowania zadania, będziesz musiał chwilę poczekać, chyba, że masz do obróbki maszynę o niezłej mocy obliczeniowej. Tak, czy siak – jesteśmy już praktycznie na końcu drogi.

Obraz

Szybkie poprawki i gotowe

Na początku wspominałem o Stemplu i Pędzlu korygującym. Te narzędzia znajdą zastosowanie dopiero tutaj. Gdy zobaczysz efekt, który przyniosło Wypełnienie z uwzględnieniem treści, warto jest dopracować obraz. W przypadku powtarzających się wzorów mogą wystąpić większe lub mniejsze artefakty, którym warto się przyjrzeć, jeśli chcesz mieć idealne zdjęcie.

Obraz
Obraz;

W ten prosty i dość szybki sposób udało ci się otrzymać zdjęcie bez płotka, który na pewno psuł jego wyraz. Czasem warto zrobić zdjęcie mimo przeszkody i później kombinować w Photoshopie, ale nie stawiajmy retuszu ponad samą sztukę fotografowania. Większość zdjęcia, które robisz powinno powstać już przed naciśnięciem spustu migawki – zobacz kadr, oceń sytuację, zrób dwa kroki w inną stronę i dopiero ”strzelaj”. Podstawą dobrej fotografii jest wizja, a nie obróbka.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)