Jak usunąć zdjęcia z iCloud? Podpowiadamy najprostszy sposób

Podpowiadamy, jak usunąć zdjęcia z iCloud
Podpowiadamy, jak usunąć zdjęcia z iCloud
Źródło zdjęć: © fot. Pexels
Klaudia Stawska

22.05.2020 12:54, aktual.: 22.05.2020 14:54

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

iCloud to doskonałe miejsce do przechowywania swoich zdjęć i ważnych dokumentów w sieci, dzięki czemu możemy mieć do nich dostęp z dowolnego urządzenia. Jednak pojemność chmury Apple'a jest ograniczona, więc należy nią odpowiednio zarządzać. Podpowiemy, jak zwolnić miejsce na nowe zdjęcia i inne pliki.

Jeśli w usłudze iCloud zacznie brakować miejsca, to urządzenie przestanie tworzyć w niej kompie zapasowe, a nowe zdjęcia i pliki nie będą na nią wysyłane. Dodatkowo możemy utracić możliwość wysyłania i odbierania wiadomości e-mail, jeśli używamy adresu e-mail powiązanego z usługą iCould. W takim wypadku mamy dwie możliwości:

 • możemy dokupić więcej miejsca - najmniejszy pakiet kosztuje 3,99 zł/miesięcznie za 50 GB
 • zwolnić miejsce usuwając stare zdjęcia oraz inne pliki.

Jeżeli zdecydujesz się na drugą opcję, konieczne może być usuwanie plików lub folderów z usługi. Można to zrobić z poziomu telefonu iPhone, iPada, iPoda touch lub komputera. Wyjaśniamy krok po kroku, jak usunąć zdjęcia i inne pliki z iCloud.

Jak usunąć zdjęcia z iCloud?

Najprościej jest usunąć stare lub nieudane fotografie z iCloud z korzystając z iPhone'a, iPada lub iPoda touch. W tym celu:

 • otwórz aplikację \Zdjęcia\ i stuknij opcję \Wybierz;
 • zaznacz wszystkie fotografie i nagrania, które chcesz usunąć;
 • stuknij ikonę \Kosz\
 • a następnie wybierz opcję \Usuń zdjęcia.

Zdjęcia zostaną skasowane nie tylko z danego urządzenia, ale również z iCloud oraz wszystkich urządzeń, z którymi skonfigurowane jest twoje konto Apple ID.

Usunięte zdjęcia i nagrania wideo możesz odzyskać z albumu "Ostatnio usunięte" w ciągu 30 dni, jeśli nie opróżniłeś go wcześniej.

Usuwanie innych plików z iCloud Drive

Aby usunąć pliki inne niż zdjęcia z poziomu iPhone'a, iPada lub iPoda touch:

 • otwórz aplikację \Pliki\ i wybierz \Przeglądaj;
 • wybierz opcję \iCloud Drive;
 • wybierz pliki lub foldery, które chcesz usunąć i wybierz ikonę \Kosz;
 • następnie wejdź w opcję \Ostatnio usunięte\ w zakładce \Lokalizacje;
 • wybierz pliki do usunięcia i potwierdź klikająć \Usuń.

Usuwanie zdjęć i plików z iCloud z poziomu komputera

Jeżeli wolisz działać z poziomu komputera, to zawartością iCloud możesz zarządzać także w ten sposób - zarówno pracując na systemie Mac, jak i Windows. Tym sposobem możesz też łatwiej przenieść pliki na dysk twardy i zwolnić miejsce w chmurze np. na nowe zdjęcia.

Aby usunąć lub przenieść pliki i zdjęcia z iCloud na komputer Mac:

 • otwórz \Finder\ i przejdź do folderu \Zdjęcia\
 • by usunąć fotografie lub \iCloud Drive\
 • by usunąć inne pliki;
 • zaznacz i przeciągnij wybrane elementy do \Kosza\ lub wybranego folderu na komputerze Mac, jeśli zamiast usuwać, wolisz je przenieść w inne miejsce;
 • aby usunąć pliki na stałe - otwórz \Kosz\
 • a następnie wybierz opcję \Usuń natychmiast\ na wybranych plikach.

Jeżeli działasz na systemie Windows to, by usunąć pliki z iCloud, musisz najpierw zainstalować aplikację iCloud dla Windows i zalogować się za pomocą swojego konta Apple ID. Następnie otwórz ją, i postępuj, tak samo jak w powyższej instrukcji dotyczącej komputerów Mac, by usunąć niechciane pliki. Co ważne - nie ma aplikacji "Zdjęcia" Apple na system Windows, więc zarządzanie zdjęciami możliwe jest na tym systemie jedynie z przeglądarki.

Usuwanie zdjęć i plików z użyciem iCloud.com

Korzystając z dowolnego urządzenia, możesz usuwać zdjęcia i pliki z iCloud również z poziomu przeglądarki. W tym celu wystarczy zalogować się na stronie iCloud.com. Następnie wybierz piki lub zdjęcia do usunięcia, klikając wpierw w odpowiednią zakładkę ("iCloud Drive" lub "Zdjęcia"). Jeżeli chcesz na stałe pożegnać się ze starymi zdjęciami (oraz innymi dokumentami), to pamiętaj, by usunąć je również z "Kosza".

Mamy nadzieję, że udało nam się odpowiedzieć wyczerpująco na pytanie, jak usunąć zdjęcia z iCloud oraz wspomóc was w porządkowaniu wirtualnej chmury.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)