Jak zapakować torbę fotograficzną? Radzi weteran National Geographic [wideo]

Fot. henanigans in Japan /Flickr
Fot. henanigans in Japan /Flickr
Łukasz Łusiak

22.12.2010 20:24, aktual.: 01.08.2022 14:51

Dobry fotograf musi opanować sztukę odpowiedniego pakowania swojej torby ze sprzętem. Co zabrać ze sobą, z czego zrezygnować, co zawsze warto mieć przy sobie?

Z pomocą przychodzą nam Bob Caputo i Cary Wolinski, wieloletni fotografowie National Geographic, którzy pokazują, jak zapakować najbardziej potrzebne rzeczy do średnich rozmiarów torby fotograficznej. Autorzy prezentują specyficzny humor, który uprzyjemnia oglądanie filmików.

Porady są proste, rzeczowe, przeznaczone zwłaszcza dla początkujących fotografów. Mimo to warto z nich skorzystać, a przynajmniej zobaczyć, co doradzają profesjonaliści.

Jak się okazuje, wiele zależy od tego, gdzie i w jakim celu się wybieramy. Czy warto zabierać wszystkie obiektywy, które mamy? Czy brać lampę błyskową, statyw i inne sprzęty na jedną wyprawę? Odpowiedzi na te pytania pomogą nam zdecydować, co, jak i gdzie zapakować do swojej torby.

Spakować tak, by nic w niej nie brakowało, a jednocześnie uniknąć noszenia kilogramów sprzętu na plecach. I jeszcze jedno: tak spakować, żeby się w tym wszystkim odnaleźć, gdy potrzebujemy szybko wyciągnąć aparat z torby i zrobić zdjęcie!

Jest jeszcze jeden sposób: w ekstremalnych sytuacjach możemy zrobić zdjęcie za pomocą aparatu wbudowanego w telefon komórkowy. Jakość tego rodzaju zdjęć jest z każdym rokiem lepsza, a miejsce, którego potrzebujemy, ogranicza się … do własnej kieszeni.

Czy macie inne sprawdzone sposoby pakowania swojej torby fotograficznej? Czekamy na sugestie.

Źródło: Pixboomba

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)