Jak zrobić ciekawe portrety w zaciszu domowym?

Jak zrobić ciekawe portrety w zaciszu domowym?16.03.2018 11:55
Jak zrobić ciekawe portrety w zaciszu domowym?
Marcin Falana

Jeżeli szukacie ciekawej koncepcji na kreatywne portrety w domu, to bardzo ciekawym pomysłem są “neonowe” portrety, które wykonacie za pomocą telewizora i pryzmatu. Brzmi dziwnie? Sprawdźcie to sami!

Neony to nie tylko fajny temat fotograficzny, ale także ciekawe żródło efektownego oświetlenia, które można wykorzystać przy portrecie. Daje ciekawe kolory i nadaje się na tło, szczególnie jeżeli korzystamy z dłuższego, jasnego szkła. Co jednak zrobić, gdy nie mamy pod ręką pięknych wystaw ozdobionych neonami? Gab Loste z kanału Gabpolitely pokazuje, jak wykonać takie zdjęcia w domu, korzystając tylko z telewizora, który udaje neon i kilku popularnych w fotografii gadżetów.

How to Shoot Night Portraits at Home

Będziemy jeszcze potrzebować pryzmatu albo przynajmniej płyty CD, która pozwoli uzyskać surrealistyczne odbicia. O pryzmacie, jako ciekawym akcesorium do portretów pisaliśmy już kilkakrotnie i jest to akcesorium, które może urozmaicić fotografię portretową i lifestylową.

420738944314267464

Zdjęcia bedą wykonywane na dłuższych czasach ekspozycji, więc można zastosować statyw, warto upewnić się tylko, że modelka będzie stałą nieruchomo. Model będzie bardzo blisko telewizora ze względu na słabe światło - warto użyć grafiki, która jest rozmazana. Pozostaje poeksperymentować z modelką i odbiciami i ciekawa, kreatywna sesja w domu gotowa!

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)