Jakub Szymczuk opowie o fotografowaniu na Majdanie

Jakub Szymczuk opowie o fotografowaniu na Majdanie
Źródło zdjęć: © © Jakub Szymczuk
Hanna Rosół

13.03.2014 12:05, aktual.: 26.07.2022 20:01

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Fundacja 2.8 zaprasza na spotkanie z serii “Fotograf o fotografii”. Pierwszym gościem będzie Jakub Szymczuk - fotoreporter gazety "Gość Niedzielny", autor popularnego na Facebooku bloga MIKROBLOG FOTOREPORTERA.

Zdjęcia dokumentujące ostatnie zdarzenia na Ukrainie mrożą krew w żyłach. Jakub Szymczuk był w samym centrum wydarzeń na Majdanie przez dziesięć dni. Do Kijowa pojechał dwa razy: 11 lutego, kiedy sytuacja była spokojna, ale wypełniona oczekiwaniem i niecierpliwością, oraz 19 lutego, dzień po rozpoczęciu zamieszek. Kolejny dzień, nazywany “czarnym czwartkiem”, spędził na barykadzie przy ul. Instytuckiej, gdzie doszło do największej strzelaniny. Szymczuk podkreśla, że chociaż nie jest fotografem wojennym, przez 3 godziny musiał nim być.

Obraz
© © Jakub Szymczak

Jakub Szymczuk pochodzi z Warszawy, gdzie studiował na Akademii Sztuk Pięknych na wydziale sztuki mediów. Fotografią zajmuje się zawodowo od 10 lat. Współpracował z dziennikiem Polska The Times. Od 7 lat jest związany z "Gościem Niedzielnym". Laureat wielu nagród fotograficznych, w zeszłym roku zdobył pierwsze miejsce za fotoreportaż na Grand Press Photo w kategorii „Życie codzienne”.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Jakub Szymczuk - wywiad

Spotkanie odbędzie się 17 marca 2014 w sali konferencyjnej Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Minorytów 4 w Opolu o godzinie 18:00.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)