Jawa czy sen?

Jawa czy sen?

Fot. Jean-François Rauzier
Fot. Jean-François Rauzier
Łukasz Łusiak
24.12.2010 12:18, aktualizacja: 24.12.2010 13:18

Francuski fotograf Jean Francois Rauzier prezentuje nam wyśniony świat prosto z filmowej "Incepcji". Za pomocą aparatu i Photoshopa stworzył naprawdę ciekawe obrazy. Jak powstały?

Bohaterowie tytułowej "Incepcji" budowali swój świat za pomocą snów. Ich możliwości były praktycznie nieograniczone. Podstawą dla kreowanych przez nich światów były skomplikowane labirynty. Przy tworzeniu świata snów jedną z najważniejszych osób w zespole "Incepcji" jest architekt.

Jean Francois Rauzier udowadnia, że każdy z nas może być architektem i stworzyć sobie taki labirynt za pomocą fotografii i programów komputerowych. Jego zdjęcia są zaskakująco pomysłowe, cechują się wielką szczegółowością, złożonością i realizmem. W swoich projektach fotograf zaprasza widzów do podróży wewnątrz, w świat jak ze snu, niepowtarzalny i ponadczasowy.

Fot. Jean Francois Rauzier
Fot. Jean Francois Rauzier

Jego seria Hyperphotos powstaje od 2002 roku. Najpierw Jean fotografuje wybrane przez siebie miejsce przez godzinę lub dwie. W uzyskaniu ciekawego efektu, jaki możemy oglądać na jego wyśnionych obrazach, pomaga użycie obiektywu szerokokątnego.

Następnie za pomocą Photoshopa składa zebrany materiał i tworzy niezwykłe panoramy. Taki złożony obraz może składać się z 600 lub nawet 3400 pojedynczych fotografii. Swoje kompilacje zapisuje pod intrygującymi tytułami, takimi jak: Babylones, Voyages Extraordinaries and Cités Idéales.

Oglądanie każdego obrazu może zająć nawet kilka godzin. W końcu przenosimy się do świata snu. Pamiętajmy, że wyjście z wykreowanego przez Francuza labiryntu zapewni nam w ostateczności zastosowanie „Kicka”. Oglądając jego zdjęcia, nie zapominajmy też o totemie – w każdej chwili będziemy w stanie sprawdzić, czy to jawa, czy sen!

Jak się Wam podobają jego wyśnione obrazy?

Więcej zdjęć na stronie JF RAUZIER.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)