Jesień w pełni. Zobacz zdjęcia radosnych wiewiórek

Jesień w pełni. Zobacz zdjęcia radosnych wiewiórek
Źródło zdjęć: © © Terry Donnelly / FORUM
Kasia Piotrowska

03.10.2019 07:24, aktual.: 26.07.2022 15:36

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dopada cię jesienna chandra? Wiewiórki już biegną na pomoc. Ich sympatyczne pyszczki rozweselą twój dzień.

Terry Donnelly spędził rok, wabiąc wiewiórki coraz bliżej swojego ogrodu. Wysiłek się opłacił. Fotografowi udało się uchwycić małe gryzonie w locie w przezabawnych pozach.

Zwabienie wiewiórek w idealne miejsce bez naruszania ich wolności wymagało czasu. Donnelly własnoręcznie wykonał drewnianą ramę wspinaczkową, na szczycie, której umieścił orzechy laskowe. Następnie przesuwał ją po całym ogrodzie, żeby znaleźć idealne miejsce na wykonanie zdjęć zwierząt w locie.

Obraz
© © Terry Donnelly / FORUM

Wiewiórki pospolite są w Polsce pod ochroną. W Wielkiej Brytanii, gdzie zostały wykonane zdjęcia, gatunek ten jest zagrożony z powodu ekspansji wiewiórki szarej, sprowadzonej z Ameryki Północnej. Wiewiórki zamieszkują lasy i parki. Bytują w dziuplach lub gniazdach ptaków, do których same budują zadaszenie.

Te urocze i ciekawskie zwierzątka są niezwykle wdzięcznymi modelami. Na zdjęciach Terry'ego wyglądają jak mistrzowie wschodnich sztuk walki, którzy szykują się do ataku. Grawitacja w ich przypadku wydaje się nie mieć znaczenia. Umiejętność dalekich skoków rozwinęła się jeszcze bardziej u ich kuzynów: polatuchów (nazywanych też latającymi wiewiórkami). Ten gatunek posiada fałd skórny między przednimi a tylnymi kończynami, który działa jak spadochron.

Obraz
© © Terry Donnelly / FORUM
Obraz
© © Terry Donnelly / FORUM
Obraz
© © Terry Donnelly / FORUM
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)