Jest już kolejny trend w fotografii społecznościowej. To shelfie

Montaż zdjęć beaamy i elisagih z Instagrama
Montaż zdjęć beaamy i elisagih z Instagrama
Piotr Kała

06.05.2014 08:39, aktual.: 26.07.2022 19:58

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Minęły raptem dwa miesiące od pojawienia się petsie, czyli mody na fotografowanie zwierząt domowych, a już mamy kolejny - shelfie. Polega on na pokazywaniu światu, co mamy na półkach w domu.

W obecnych czasach jedynym trendem jest ciągła zmiana trendów. W tytule artykułu sprzed dwóch miesięcy zadałem pytanie, na co użytkownicy mediów społecznościowych wkrótce skierują smartfonowe obiektywy. Odpowiedź pojawiła się szybciej, niż się spodziewałem.

Obraz
© © best_day_ever/Instagram

Jak podaje Wall Street Journal, teraz głównymi bohaterami zdjęć na Instagramie, Twitterze, Flickrze, Facebooku są przedmioty, które tworzą współczesne obrazy martwej natury. Zdjęcia przedstawiają pięknie skomponowane designerskie przedmioty sfotografowane w ładnym świetle. Niektóre półki są wypełnione po brzegi ulubionymi przedmiotami, książkami właścicieli, niektóre minimalistycznymi aranżacjami.

Obraz
© © cultclash/Instagram

Takie kompozycje mogą wiele powiedzieć o autorze zdjęcia i stylizacji. Widzę w tym pewne wyrachowanie, ale też mniej banalne, mniej oczywiste, a bardziej wyrafinowane od selfie fotografie, opowiadające światu o naszym ciekawym życiu.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)