Jubileuszowe Adobe Photoshop i Premiere Elements 10

Jubileuszowe Adobe Photoshop i Premiere Elements 10

Adobe Photoshop Elements 10 i Premiere Elements 10 na jubileusz
Adobe Photoshop Elements 10 i Premiere Elements 10 na jubileusz
Krzysztof Basel
21.09.2011 16:18, aktualizacja: 01.08.2022 14:30

Czas szybko leci... To już 10 lat od kiedy na rynku pojawiły się programy Adobe z serii Elements. Na jubileusz firma zaprezentowała właśnie nowe wersje swojego oprogramowania do edycji zdjęć oraz filmów. Oto Adobe Photoshop Elements 10 i Premiere Elements 10.

Adobe Photoshop Elements 10 oraz Adobe Premiere Elements 10 to najnowsze wersje oprogramowania do obróbki zdjęć i filmów. Pewnie większość z Was dobrze zna poprzednie wersje tych programów, które są prostszymi i tańszymi edycjami profesjonalnych aplikacji Adobe.

Obraz

W czasach, kiedy każdy mały kompakt (a o lustrzankach nie wspominając) oferuje nagrywanie filmów Full HD, wielu fotografów zaczyna rozwijać swoje skrzydła w dziedzinie ruchomego obrazu.

„Obecnie ludzie robiący zdjęcia coraz częściej eksperymentują z filmami. Dlatego właśnie oferujemy osobom przywykłym do programów do obróbki zdjęć oprogramowanie pozwalające im pracować z filmami w sposób, do którego przywykli” — powiedział Winston Hendrickson, wiceprezes Adobe ds. cyfrowej obróbki obrazu.

Panu Hendricksonowi trzeba przyznać wiele racji - nie raz przecież na Fotoblogii pisaliśmy o interesujących filmach nakręconych lustrzankami.

Adobe Photoshop Elements 10 ma oferować rozbudowane narzędzia do obróbki zdjęć wykorzystujące te same mechanizmy, które znajdziemy w profesjonalnym oprogramowaniu Adobe Photoshop. Wśród nowości trzeba wyróżnić funkcje wspomaganej edycji (Guided Edit), takie jak głębia pola (Depth of Field) czy składanie zdjęć w stosy (Picture Stack). Ciekawym rozwiązaniem dla osób przywiązanych do portali społecznościowych jest możliwość oznaczania zdjęcia na podstawie swojej listy znajomych na Facebooku. Pojawiła się także możliwość dodawania do zdjęć tekstu, który automatycznie układa się wokół obrysu wybranego obiektu i krzywej, czy 30 nowych efektów inteligentnego pędzla.

Organizer, czyli porządki w zbiorach

Wraz z programami udostępniany jest program Organizer. Aplikacja ma ułatwić porządkowanie oraz zarządzanie zdjęciami i filmami.

Facebook, Flickr, YouTube - podstawa lansu w SieciAdobe Photoshop czy Premiere Elements 10 to programy skierowane raczej dla osób, które bawią się fotografią i filmami, zamiast zajmować się nimi profesjonalnie. Jeśli mówimy o rozrywce, to nie można zapomnieć o możliwościach udostępniania swoich zdjęć i filmów wprost z programu Organizer w portalach typu Facebook, Flickr, YouTube, ale także własnej stronie, blogu czy innych serwisach. Programiści docenią też możliwości tworzenia w Photoshop Elements 10  aplikacji na tablety i urządzenia mobilne, które będą komunikować się z programem za pomocą interfejsów programowania. To ciekawe rozwiązanie pozwalające w jeszcze bardziej rozwinięty i zaawansowany sposób promować swoją twórczość.Ceny razem i osobno...
Obraz

Dla swoich klientów firma Adobe oferuje możliwość wykupienia zintegrowanej usługi sieciowej Adobe Elements Plus. Użytkownik programu z serii Elements otrzymuje dzięki temu 20 GB miejsca w Sieci na przechowywanie i udostępnianie swoich zdjęć czy filmów, a także dostęp do biblioteki poradników, grafik, szablonów, schematów filmowych i efektów.

Więcej na temat Adobe Photoshop Elements 10 oraz Premiere Elements 10 przeczytacie na stronie producenta.

 • Adobe Photoshop Elements 10 i Premiere Elements 10 na jubileusz
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
[1/15] Adobe Photoshop Elements 10 i Premiere Elements 10 na jubileusz
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)