Kamera 4K Canona już w ten weekend?

© Canon
© Canon
Dominik Herman

12.04.2012 14:12, aktual.: 26.07.2022 20:35

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Kilka miesięcy temu Canon pokazał EOS-a C300 – cyfrową kamerę z zapisem Full HD. W ten weekend na targach NAB 2012 w Las Vegas pojawi się rozwinięcie tego modelu oraz lustrzanka z rozbudowanym trybem filmowania.

Kilka miesięcy temu Canon pokazał EOS-a C300 – cyfrową kamerę z zapisem Full HD. W ten weekend na targach NAB 2012 w Las Vegas pojawi się rozwinięcie tego modelu oraz lustrzanka z rozbudowanym trybem filmowania.

W najbliższy weekend w Las Vegas odbędą się branżowe targi NAB 2012 skupiające firmy zajmujące się produkcją telewizyjną i filmową. Impreza jest okazją do prezentacji najnowszych urządzeń – w tym kamer wideo. Pod koniec ubiegłego roku Canon zaprezentował kamerę EOS C300 zapisującą obraz w rozdzielczości Full HD 1920 × 1080 pikseli i obsługującą obiektywy lustrzankowe EF (oraz, w osobnej wersji, optykę filmową PL). W ciągu kolejnych dni produkt ten zyska swoje rozwinięcie. Czego  można się spodziewać? Jeśli wierzyć plotkom: dwóch korpusów i dwóch obiektywów przeznaczonych do filmowania.

Canon C300 © Canon
Canon C300 © Canon

Pierwsza kamera to urządzenie zapowiedziane jeszcze przy okazji premiery C300 – będzie to lustrzanka EOS oferująca rozbudowane funkcje filmowe. Najprawdopodobniej korpus będzie przypominał lustrzankę z profesjonalnej serii 1D i zostanie wyposażony w pełnoklatkową matrycę o nieujawnionej liczbie megapikseli.

Aparat ma rejestrować sygnał wideo w rozdzielczości do 4K i kodować dane w kilku trybach: ALL-I, IPB oraz MJPEG. Operator będzie mógł skorzystać z trybu kadrowania Super 35, co ma za zadanie ułatwić pracę z optyką filmową przystosowaną do takich rozmiarów klatki obrazu. Spodziewana cena tego korpusu to około 10 tysięcy dolarów.

Druga kamera to prawdopodobnie model C500, o możliwościach przewyższających C300. Korpus będzie oferował zapis w rozdzielczości 4K oraz tryb kodowania danych EOS RAW, dający większe możliwości późniejszej korekcji obrazu (podobnie jak w przypadku formatu RAW dla fotografii).

Głównym konkurentem C500 ma być kamera Red Epic, dlatego można się spodziewać, że pozostałe szczegóły specyfikacji tych modeli będą w jakiś sposób zbliżone. Spodziewana cena C500 to około 35 tysięcy dolarów.

© Canon
© Canon

Co do obiektywów, to mówi się o dwóch szkłach filmowych: 15,5–47 mm T2,2 oraz 30–150 mm T2,2 w cenach odpowiednio 12 i 20 tysięcy dolarów. Najprawdopodobniej oferowane będą w dwóch wersjach: z mocowaniem EF lub PL.

Źródło: Canon Rumors

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)