Operator był szybszy niż zawodowi biegacze. Przebił wszystkich w wyścigu na 100 metrów

Operator był szybszy niż zawodowi biegacze. Przebił wszystkich w wyścigu na 100 metrów
Marcin Watemborski

14.06.2021 09:01, aktual.: 26.07.2022 14:26

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Przykład chińskiego operatora kamery pokazuje, że po to, by fotografować lub filmować zawody, trzeba mieć niezłą kondycję. Na nagraniu zobaczymy, jak biegnie on z kamerą na gimbalu równolegle z zawodnikami, a właściwie przed nimi. Powinien dostać medal!

Operator, którego zobaczymy na filmie, pracuje dla Uniwersytetu Datong w chińskiej prowincji Shanxi. Podczas biegu zawodników ma 100 metrów, był odpowiedzialny za nagranie ich wyczynów i pokazanie, kto jako pierwszy przebiegł linię mety.

Wraz z wystrzałem pistoletu hukowego, wysportowany operator ruszył, będąc kilka metrów przed zawodnikami. Widać, że bieg nie był dla niego pierwszyzną – nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby trenował wcześniej, by móc zrealizować nagranie. Na filmiku zobaczymy, jak biegnie, trzymając w ręku kamerę ważącą 4 kg, o czym informuje organizator wyścigu. Na dodatek mężczyzna ogląda się za siebie, by zorientować się w pozycji zawodników.

Nagranie bardzo szybko stało się hitem internetu, a użytkownicy niemal od razu zaczęli sugerować, że władze uniwersytetu powinny poszukać innego operatora, a temu pracownikowi dać szansę w zawodach. Ciekawe, jak szybko by biegł bez sprzętu oraz w stroju sportowym. Swoją drogą – operator odpowiedział internautom, twierdząc, że mógłby brać udział w zawodach, ale woli robić coś innego.

Speedy student cameraman keeps pace with sprinters in college dash in China

Kilka lat temu, firma Powerade wydała reklamę, na której widać operatora z wielką kamerą, który filmuje Olimpiadę. Wtedy był to żarcik, ale jak widać po filmie z Chin – minimalizacja sprzętu sprzyja wynikom. ;-)

Powerade Commercial - Olympic cameraman wins gold

W 2018 roku furorę w sieci zrobił operator kamery Marston Sawyers, który filmował zawody Reebok Crossfit Games. Dlaczego? Rzućcie okiem na poniższy film.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)