Kandydatka na Miss Świata z Filipin ma suknię za równowartość 236 tys. złotych

Kandydatka na Miss Świata z Filipin ma suknię za równowartość 236 tys. złotych11.12.2019 10:19
Kandydatka na Miss Świata z Filipin ma suknię za równowartość 236 tys. złotych
Paweł Ziemiński

Michelle Dee jest kandydatką Filipin na Miss Świata. Modelka jest gotowa na przyjęcie tytułu, ba – jej suknia również. Zaprojektował ją Francis Libiran, a wartość ubrania wynosi 1,3 miliona filipińskich peso, czyli około 236 tys. złotych.

Michelle Dee zdobyła już jeden tytuł Miss Świata. Tuż po tym, projektant mody Francis Libiran miał już pomysł na kolejną suknię – tym razem jeszcze doskonalszą. Pracowało nad nią 60 doskonałych artystów przez 2 miesiące. Francis czuwał nad tym, by wszystko było idealne.

Projektant nazwał suknię ”Filipińską księżniczką słońca” i opisuje ją jako ”symbolikę ciężkiej pracy, sztuki i miłości”. Kreacja jest oddaniem hołdu filipińskiej kulturze, a inspiracją do jej stworzenia było słońca na fladze kraju. Oczywiście nie zabrakło elementów w stylu Art Deco, charakterystycznych dla Francisa Libirana.

Frnacis zapytany o suknię, dodaje, że jest ona symbolem optymizmu, pozytywnej energii i odwagi. Widoczne wzory są nawiązaniem historycznym do tradycyjnych tatuaży plemion mieszkających na wyspach Visayas, o nazwie ”Batek”. Co ciekawe, te ornamenty zostały również odkryte na ilustracjach starego kodeksu bokserskiego i symbolizują odwagę oraz zwycięstwo przodków wyspiarzy.

Finał konkursu na Miss Świata odbędzie się 14 grudnia 2019 roku.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)