Karty pamięci będą trwalsze i zużywać mniej prądu

Karty pamięci będą trwalsze i zużywać mniej prądu
Kepifil

17.07.2008 13:19, aktual.: 02.08.2022 11:09

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Karty pamięci, które potrafią wytrzymać ponad sto lat i zużywają mniej napięcia - opracowali japońscy naukowcy z Narodowego Intstytutu Przemysłu Nauki i Technologi (AIST). Obecnie żywotność tradycyjnych kart pamięci typu Flash to dziesięć lat. Karty te pracują przy napięciu potrzebującym 20 v, podczas gdy japońscy naukowcy obniżyli zapotrzebowanie na prąd do 6v.

Nowe karty pamięci to ferroelektryczne pamięci tzw. NAND Flash, w których ścieżki pamięci mogą zostać zmniejszone o 10 nm (nanometrów), tak więc w kartach nowego typu ścieżki pamięci będą o wielkości tylko 30 nm. Karty dzięki minimalizacji i większej trwałości będą pozwalały na 100 milionów cyklów zapisów. Warto zwrócić uwagę, że urządzenia wyposażone w te karty również będą działały dłużej gdyż, będzie mniejszy pobór pamięci.

Karty pamięci to jedna z najszybciej rozwijających się technologii, wczoraj dowiedzieliśmy się o kartach pamięci SD jednorazowego zapisu danych o trwałości 100 lat, Microdia zaprezentowała kartę o pojemności 64 GB, Eye-Fi wyposażył karty SD w WiFI, a w najbliższym roku ma się pojawić następca kart pamięci CF czyli CFast.

Źródło: Vnunet

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)