Każdy pokazuje sprzeciw jak może. Fotograf pokazał protestujące wiewiórki

Każdy pokazuje sprzeciw jak może. Fotograf pokazał protestujące wiewiórki
Źródło zdjęć: © © Geert Weggen / [Instagram](https://www.instagram.com/geertweggen/)
Marcin Watemborski

11.03.2022 10:00, aktual.: 11.03.2022 12:33

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wojna w Ukrainie to trudny temat – nie tylko dla osób bezpośrednio zaangażowanych w konflikt, ale też postronnych. Ludzie na całym świecie wzywają Rosję do zaprzestania działań zbrojnych. Artyści również robią to na swój sposób. Geert Weggen pokazał, co o tym sądzi przez pryzmat swoich małych modeli – wiewiórek.

O ile wcześniej wielokrotnie pokazywaliśmy wam słodkie zdjęcia wiewiórek, tak tym razem przyszedł czas na zdjęcia ważne, nagłaśniający istotny problem. Chodzi o pokój i zaprzestanie walk na Ukrainie.

Wśród zdjęć wiewiórek autorstwa Geerta Weggena zobaczymy zwierzęta przy czołgach, noszące flagę Ukrainy czy transparenty z napisem "stop wojnie" oraz "pokój". To doskonały przykład na to, jak dobrze można wykorzystać zasięgi w mediach społecznościowych. Weggen ma ponad 80 tys. obserwujących na Instagramie. To również dowód na to, że sztuka pełni istotną rolę manifestacji poglądów.

53-letni fotograf wziął temat wojny bardzo na poważnie. Zaczął robić miniaturowe znaki oraz całe plany zdjęciowe dla swoich małych bohaterów. Weggen zajął się manifestowaniem pokoju nie tylko przez ogólny wzgląd na wojnę, ale również z powodów osobistych – ma wielu znajomych zarówno w Ukrainie jak i Rosji. To zwykli ludzie, którzy teraz doświadczają konsekwencji agresji rosyjskiej.

Innym aspektem prac Geerta jest chęć niesienia pozytywnego przesłania. Mimo tego, że czasy są trudne, fotograf stara się wywołać choć drobny uśmiech na twarzach swoich odbiorców.

Więcej zdjęć znajdziecie na Instagramie.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)