Kilka prostych pomysłów na zdjęcia wielkanocne z jajkami w roli głównej

Kilka prostych pomysłów na zdjęcia wielkanocne z jajkami w roli głównej

Kilka prostych pomysłów na zdjęcia wielkanocne z jajkami w roli głównej
Marcin Watemborski
02.04.2021 11:35, aktualizacja: 02.04.2021 13:35

Wielkanoc to szczególny czas, w którym spotykamy się z rodziną. Nie oznacza to tego, że trzeba zwalniać fotograficznie. Jeśli macie ochotę poeksperymentować z kreatywnością, to nie ma na co czekać! Rzućcie okiem na te kilka wesołych pomysłów.

Jeśli mówimy o Wielkanocy, to na myśl przychodzą trzy symbole – jajka, baranek oraz zajączek. Skoncentrujemy się jednak na tym pierwszym, ponieważ z pewnością będzie łatwiej o kilka jajek i nikt przy tym nie ucierpi.

Ekipa COOPH postanowiła nagrać film pełny inspiracji wielkanocnych. Głównym tematem zdjęć są jajka i ich wykorzystanie. Zobaczymy tu nie tylko zamrożone w ruchu skorupki, ale również przegląd przez stopień ścięcia jajek, czy zabawne fotografie tematyczne. Do większości zdjęć nie potrzebujecie zaawansowanego sprzętu, a chwili cierpliwości i dobrego humoru.

6 photography tips for shooting eggs

Udawane jajka

Jajka wcale nie muszą być dosłowne. Wystarczy, że ułożycie jakieś przedmioty, które kolorystycznie lub kształtem będą je przypominały. Ekipa filmowa postanowiła skorzystać z resztek zimy i ułożyła pomarańczę na tle śniegu. Zdjęcie zrobione pod odpowiednim kątem wzbudzi konkretne skojarzenie.

Obraz

Musisz myśleć jak jajko, by stać się jajkiem

Kolejny pomysł to wycięcie z białego kartonu kształtu sadzonego białka. Przyda się wam również kapelusz. Kolor można później zmienić w Adobe Photoshop, więc nie ma się czym przejmować, że akurat nie macie żółtego lub pomarańczowego nakrycia głowy.

Położenie się na kartonie i przykrycie głowy kapeluszem będzie miało zabawny wyraz. Róbcie zdjęcie z góry, by pokazać całość zdjęcia. Szybki i prostu sposób na udaną fotkę dla rodziny.

Zamrożenie ruchu lecącego jajka

Tutaj sprawa jest bardziej skomplikowana. Trzeba stworzyć tunel, przez który spadnie jajko przykładowo na ostrze noża. Dobrze też trzymać nóż przyczepiony do statywu, bo ręka może się poruszyć.

Obraz

Po to, by zamrozić jajko podczas rozbijania, ustawcie krótki czas błysku (niekoniecznie krótki czas migawki). Przy zgaszonym świetle i niskiej przysłonie oraz wyższej czułości wystarczy minimalna moc lampy błyskowej. Efekt wyjdzie na pewno przepięknie!

Przegląd przez różne stany ścięcia jajka

Do gotującej się wody wstaw kilka jajek. Wyciągaj je po sobie w przerwie około 1 minuty od wstawienia. Nie pomyl kolejności! Każde z jajek będzie miało białko i żółtko ścięte inaczej. Rozbijając skorupki i układając jajka w odpowiedni sposób pokażesz zmianę ich wewnętrznej struktury.

Obraz

Martwa natura z jajkiem na piedestale

Ustaw jajko na sczepionych ze sobą widelcach. Dzięki ustawieniu światła od tyłu nadasz całości bardziej wyrafinowany wyraz. Doświetlenie sceny blendą z przodu pozwoli ci podkreślić fakturę i kształt starannej kompozycji. Nie bój się przy tym eksperymentować! Łyżki też świetnie zdadzą egzamin.

Obraz

Ciekawie jest też pobawić się światłem i ustawić je z góry. Przepuszczone prze wąską strumienicę pozwoli ci osiągnąć tajemniczy efekt.

Obraz

W filmiku na górze artykułu znajdziecie jeszcze kilka zabawnych i prostych pomysłów. Pozwólcie sobie na kreatywnie spędzony czas. Życzymy wam wesołego jajka!

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)