Kodak odnotował wzrost sprzedaży o 21 proc., lecz ciągle jest na minusie

Kodak odnotował wzrost sprzedaży o 21 proc., lecz ciągle jest na minusie
Marcin Watemborski

13.11.2019 08:12, aktual.: 26.07.2022 15:32

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma Eastman Kodak to po prostu legenda fotografii. Departament filmowy odnotował w ostatnim kwartale znaczy skok zarobków, ale nie do końca jest się czym cieszyć. Rynek się zmniejsza, a dochody i tak lecą w dół.

W przypadku Kodaka większość zarobków firmy opiera się na profesjonalnych rozwiązaniach w druku przemysłowym i grafice, a nie na fotografii tradycyjnej. Duży dochód pochodzi również z firmy Lucky, która wykorzystuje technologię Kodaka w swojej fabryce w Chinach. Umowa między firmami zapewnia w dużej mierze ciągłość finansową Kodaka.

Fajnie by było, gdyby skok finansowy Kodaka był związany z zapotrzebowaniem fotografów na analogowe materiały światłoczułe, ale niestety tak nie jest. Jeśli chodzi o filmy, to Kodak Alaris sprzedaje więcej tych filmowych, jak Kodak Vision 500T, 250D oraz 200T, Eastman Double-X, Tri-X czy Ektachrome. Są one wykorzystywane w dużych produkcjach, jak ”Pewnego razu… w Hollywood”, ”Ad Astra” czy połowa filmu ”Irlandczyk”.

Mimo wszystko jest możliwe, że za jakiś czas zobaczymy średnioformatową wersję filmu Ektachrome E100. Więcej informacji znajdziecie na stronie Kodaka.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)