Kodak sprzedany Chińczykom. Chodzi o papiery i chemię fotograficzną

Kodak sprzedany Chińczykom. Chodzi o papiery i chemię fotograficzną
Marcin Watemborski

13.07.2020 07:28, aktual.: 26.07.2022 14:50

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jeśli jesteście miłośnikami papierów kodaka i chemii do ich wywoływania, to powinniście o tym wiedzieć. Firma Kodak właśnie weszła w skład holdingu Sino Promise z Chin. Czy to coś złego? Niekoniecznie.

Dla przypomnienia – Kodak i Kodak Alaris to nie to samo. Pierwsza firma to papiery i chemia, druga natomiast to filmy fotograficzne i różne aparaty. Pierwsza właśnie weszła w skład Sino Promise Holdings, a druga? A produkty tej drugiej są dystrybuowane przez holding, a co więcej, jest on największym dystrybutorem dóbr Kodak Alaris na świecie, więc nie brzmi to wszystko najgorzej.

Inside Image z Australii donosi o tym, że działy papierów fotograficznych oraz chemii zostały własnością Sino Promise Holdings, a 7 lipca zostało wydane oficjalne oświadczenie w tej kwestii, aczkolwiek tylko do wiedzy pracowników.

SPH dostarcza materiały Kodaka do 8000 zakładów w Rosji oraz Azji. Holding kupił też jedną z fabryk papieru Kodaka, w której produkuje papiery, film i chemię pod marką Kodak. W świecie biznesu wykupowanie producenta przez dystrybutora to dość częste zjawisko, więc właściwie nie ma się czym martwić.

Jeśli interesujesz się wystrojem wnętrz, prosimy - wypełnij tę ankietę. Dzięki za pomoc!
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)