Kolorowe zdjęcia wykonane dwubitowym aparatem. Zobacz jak to zrobić

Kolorowe zdjęcia wykonane dwubitowym aparatem. Zobacz jak to zrobić28.12.2018 14:37
Kolorowe zdjęcia wykonane dwubitowym aparatem. Zobacz jak to zrobić
Monika Homan

Moduł do konsoli "Game Boy Camera" pozwala zarejestrować obraz w 4 odcieniach szarości. Matt Gray zainspirowany początkami fotografii kolorowej znalazł sposób, na zrobienie barwnych zdjęć przy pomocy konsoli z końca lat dziewięćdziesiątych.

Widzieliśmy już Game Boy'a, który był wykorzystywany do fotografowania na różne sposoby: z podpiętym do niego obiektywem Canona, dokumentację wyścigów Formuły 1, czy nawet dwubitową astrofotografię. Wszystkie zdjęcia wykonane starą konsolą łączyła jedna cecha - były czarno białe.

Game Boy Camera: Can I Make It Take A Colour Photo?

Matt Gray znalazł sposób, dzięki któremu zrobił kolorowe zdjęcia przy pomocy Game Boy'a. Zainspirowany technikami kolorowej fotografii z początku XX wieku wykorzystał trzy kolorowe filtry: czerwony, zielony i niebieski. W ten sam sposób powstało zdjęcie wykonane przez Sergieja Prokudina-Gorskiego w latach 1905-1915.

Matt uznał, że musi się dać zrobić takie zdjęcie przy pomocy aparatu z 1998 roku. Z każdym z filtrów wykonał jedno zdjęcie, a następnie w nowym dokumencie RGB w Photoshopie skopiował każde z nich na warstwy o odpowiednich kolorach.

420735148251174728
Źródło zdjęć: © © Matt Gray / [YouTube](https://youtu.be/FPkJaEGC_M)

Uzyskany obraz nie zachwyca co prawda szczegółowością, ale jest ciekawą odskocznią od codziennej fotografii.

[h4][url=https://slack-redir.net/link?url=https%3A%2F%2Fwww.research.net%2Fr%2FKT98DX9] Interesujesz się technologiami? Opowiedz nam o tym?[/url][/h4]

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)