Kolorowe zdjęcia wykonane dwubitowym aparatem. Zobacz jak to zrobić

Kolorowe zdjęcia wykonane dwubitowym aparatem. Zobacz jak to zrobić

Kolorowe zdjęcia wykonane dwubitowym aparatem. Zobacz jak to zrobić
Monika Homan
28.12.2018 14:37, aktualizacja: 26.07.2022 16:00

Moduł do konsoli "Game Boy Camera" pozwala zarejestrować obraz w 4 odcieniach szarości. Matt Gray zainspirowany początkami fotografii kolorowej znalazł sposób, na zrobienie barwnych zdjęć przy pomocy konsoli z końca lat dziewięćdziesiątych.

Widzieliśmy już Game Boy'a, który był wykorzystywany do fotografowania na różne sposoby: z podpiętym do niego obiektywem Canona, dokumentację wyścigów Formuły 1, czy nawet dwubitową astrofotografię. Wszystkie zdjęcia wykonane starą konsolą łączyła jedna cecha - były czarno białe.

Game Boy Camera: Can I Make It Take A Colour Photo?

Matt Gray znalazł sposób, dzięki któremu zrobił kolorowe zdjęcia przy pomocy Game Boy'a. Zainspirowany technikami kolorowej fotografii z początku XX wieku wykorzystał trzy kolorowe filtry: czerwony, zielony i niebieski. W ten sam sposób powstało zdjęcie wykonane przez Sergieja Prokudina-Gorskiego w latach 1905-1915.

Matt uznał, że musi się dać zrobić takie zdjęcie przy pomocy aparatu z 1998 roku. Z każdym z filtrów wykonał jedno zdjęcie, a następnie w nowym dokumencie RGB w Photoshopie skopiował każde z nich na warstwy o odpowiednich kolorach.

Obraz
© © Matt Gray / [YouTube](https://youtu.be/FPkJaEGC_M)

Uzyskany obraz nie zachwyca co prawda szczegółowością, ale jest ciekawą odskocznią od codziennej fotografii.

[h4][url=https://slack-redir.net/link?url=https%3A%2F%2Fwww.research.net%2Fr%2FKT98DX9] Interesujesz się technologiami? Opowiedz nam o tym?[/url][/h4]

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)