150 tysięcy ujęć po to, by pokazać kolory Księżyca

150 tysięcy ujęć po to, by pokazać kolory Księżyca

150 tysięcy ujęć po to, by pokazać kolory Księżyca
Źródło zdjęć: © © Andrew McCarthy / [Instagram](https://www.instagram.com/cosmic_background/)
Monika Homan
05.03.2019 11:30, aktualizacja: 05.03.2019 12:30

Przywykliśmy do tego, że Księżyc zazwyczaj jest szary. Czasem może być też czerwony, żółty lub pomarańczowy. A co jeśli powiem wam, że może być też pełen kolorów? Fotograf wyodrębnił dane o kolorach z 150 tysięcy zdjęć Księżyca. Efekt jest interesujący.

Pamiętacie zdjęcie Księżyca w wysokiej rozdzielczościi, które Andrew McCarthy stworzył z ponad 50 tysięcy ujęć? Fotograf nie zakończył swojej pracy na złożeniu zdjęć w całość.

Ze 150 tysięcy ujęć Srebrnego Globu fotograf wyodrębnił dane o kolorze, żeby stworzyć to udoskonalone zdjęcie, na którym widać różnobarwne plamy na powierzchni naszego naturalnego satelity.

Kolor już był na tym zdjęciu, ukryty za blaskiem księżycowego albedo. Pokazuje on zawartość minerałów na Księżycu. Moje poprzednie zdjęcie pokazywało szczegóły, które można by było zobaczyć, gdybyśmy mieli lepszy wzrok. To zdjęcie pokazuje, jak mógłby wyglądać Księżyc, gdyby nasze oczy były bardziej wrażliwe na kolor.

Więcej zdjęć kosmosu fotografa znajdziecie na jego profilu na Instagramie.

McCarthy wykonał wszystkie zdjęcia za pomocą teleskopu Orion XT10, mocowania Skywatcher EQ6-R Pro, kolorowej kamery astronomicznej ZWI ASI224MC oraz pełnoklatkowego Sony A7 II.

[h4][url=https://tech.wp.pl/pioro-cyfrowe-czego-o-nim-nie-wiedziales-6352258234996353a]Pióro cyfrowe – czego o nim nie wiedziałeś?[/url][/h4]

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)