Koniec dużych zdjęć w Sieci?

Koniec dużych zdjęć w Sieci?

Alan Taylor
Alan Taylor
Łukasz Łusiak
20.01.2011 10:00, aktualizacja: 20.01.2011 11:00

Alan Taylor z amerykańskiego Boston Globe kończy współpracę z wydawcą popularnego fotobloga "The Big Picture". Co stanie się z jego słynnym projektem?

Założony w 2008 roku blog "The Big Picture" zapoczątkował modę i styl prezentowania dużych zdjęć prasowych (wszystkie fotografie na blogu mają szerokość aż 990 pikseli) w Sieci, które często z różnych względów nie ukazały się w gazetach czy Internecie. Za swój blog Alan dostał wiele wyróżnień, spośród których najważniejsze były dwie nagrody Webby i nominacja SXSW w kategorii "Najlepszy Blog".

Mimo popularności bloga Taylor zapowiedział wczoraj, że pozostawia "The Big Picture", aby rozpocząć pracę w The Atlantic - będzie prowadził blog z wielkimi fotografiami (tytuł: In Focus). Jego ostatni post w The Big Picture zostanie opublikowany 21 stycznia 2011 r. Od 2008 roku łącznie ukazało się 425 wpisów. Zdjęcia na nowym blogu In Focus oficjalnie będzie można oglądać już w lutym.

Obraz

Powód przeprowadzki? Chęć prowadzenia bloga na cały etat, co nie było możliwe w Boston Globe - autor musiał jednocześnie pracować jako web developer. Teraz blog ruszy pełną parą, z korzyścią dla wszystkich czytelników byłego "The Big Picture"!

Więcej na ten temat na blogu Alana Taylora.

Źródło: Petapixel

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)