Koronawirus na Świecie: Darmowy pakiet domowy Adobe CC dla studentów z miejsc objętych kwarantanną

Koronawirus na Świecie: Darmowy pakiet domowy Adobe CC dla studentów z miejsc objętych kwarantanną
Marcin Watemborski

16.03.2020 09:00, aktual.: 26.07.2022 14:58

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Mimo tego, że firma Adobe odwołała swoja doroczną konferencję Adobe Summit w tradycyjnej wersji, nie zapomniała o użytkownikach na całym świecie. W Polsce i innych krajach zostały pozamykane uczelnie i szkoły, ale uczniowie mogą wykorzystać ten czas do nauki Photoshopa, Lightrooma, Premiera i innych programów. I to bez dodatkowych opłat.

Firma Adobe zapowiedziała wprowadzenie domowego dostępu dla nauczycieli oraz studentów (i uczniów) do swojego pakietu Creative Cloud ze względu na rosnącą liczbę osób objętych kwarantanną, spowodowaną przez rozprzestrzenianie się koronawirusa SARS-CoV-2. Dotychczas taki dostęp wspomniane osoby miały jedynie na komputerach uczelnianych, bez możliwości włączenia pakietu zdalnie.

Po to, by użytkownicy zrzeszeni w danej sieci mogli korzystać z Adobe Creative Cloud w domach, administrator IT musi uzyskać dostęp dla studentów i nauczycieli bezpośrednio od Adobe za pośrednictwem strony internetowej. Po otrzymaniu dostępu użytkownicy będą mogli bez problemu łączyć się z chmurą Adobe CC aż do końca maja 2020 roku lub do otwarcia uczelni (przed końcem maja).

To doskonałe rozwiązanie, zwłaszcza że większość uczelni (również w Polsce) przeszło na kursy e-learningowe. Zamiast oglądać prezentacje, studenci będą mogli doszkalać się w domu. Adobe wykonało bardzo dobry ruch, pozwalając na takie działania, ponieważ w innym wypadku, studenci i nauczyciele musieliby wykupić indywidualne pakiety Adobe CC. Obecnie bardzo dużo kierunków humanistycznych i ścisłych korzysta z rozwiązań oferowanych przez Adobe – są to nie tylko studenci dziennikarstwa, fotografii czy komunikacji wizerunkowej, ale również młodzi UX oraz UI designerzy i web developerzy.

Innym świetnym zagraniem Adobe jest udostępnienie platformy Adobe Connect za darmo dla wszystkich użytkowników aż do 1 czerwca 2020 roku. W dobie pracy zdalnej ułatwi to komunikację między pracownikami i zapewni ciągłość projektów.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)