Kot miał złapać mysz. Zamiast tego zaprzyjaźnił się z nią

Kot miał złapać mysz. Zamiast tego zaprzyjaźnił się z nią

Kot miał złapać mysz. Zamiast tego zaprzyjaźnił się z nią
Źródło zdjęć: © © Instagram/simonel.gato
Adam Gaafar
22.09.2021 18:53, aktualizacja: 22.09.2021 20:53

Kot o imieniu Simon cieszy się ogromną popularnością w Internecie. Zwierzę posiada własne konto na Instagramie, na którym jego właściciel regularnie wrzuca urocze zdjęcia pupila. Ostatnio furorę zrobiło nagranie, na którym Simon został "przyłapany" na brataniu się z myszą.

Kot należy do pochodzącego z Punta Arenas w Chile Benjamina Sagredo. Simon od najmłodszych lat przebywał z innymi zwierzętami. Dość wspomnieć, że dorastał w towarzystwie dwóch psów rasy border collie.

Niedawno Sagredo zamieścił na Instagramie urocze wideo, na którym Simon pije razem z małą myszką wodę z miski. W rozmowie z dziennikarzami właściciel zwierzęcia powiedział, że pewnego dnia usłyszał dziwne odgłosy w kuchni. Okazało się, że wydaje je mysz. Benjamin zaczął namawiać Simona by ją złapał, ale ten nie kwapił się do polowania.

W komentarzu dla serwisu The Dodo właściciel kota wspomina, że już wcześniej widział, jak jego pupil bawi się czymś pod fotelem. Najprawdopodobniej Simon już wcześniej zauważył intruza i postanowił go ugościć. Z czasem zaprzyjaźnił się z myszą, a Sagredo nazwał ją Chefcito, co znaczy po hiszpańsku Mały Kucharz.

– Wracała (mysz – red.) kilka razy. Uwielbiamy to, że Simon ją akceptuje. Jest bardzo czułym i towarzyskim kotem. Jeśli Chefcito nadal będzie powracał, to w końcu go zaadoptujemy – przyznaje Sagredo.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)