Koty na dwóch łapach pozują jak ludzie

Koty na dwóch łapach pozują jak ludzie27.09.2019 12:47
Koty na dwóch łapach pozują jak ludzie
Źródło zdjęć: © © [Alexis Reynaud](https://www.alexisreynaud.com)
Justyna Kocur-Czarny

Alexis Reynaud stworzył projekt fotograficzny “Stojące koty”. Wśród wielu sesji zdjęciowych tych zwierząt, ta zdecydowanie się wyróżnia. Może dlatego, że znane i lubiane czworonogi stoją tu… na dwóch łapach.

Koty często występują w roli modeli. Ich słodkie pyszczki i naturalny wdzięk połączony z zamiłowaniem do zabawy, czyni z nich niezwykle wdzięczny obiekt fotografowania. W pracowniach fotograficznych koty były obecne już od dawna: kiedyś szerokość ich źrenic służyła fotografom za światłomierz. Puszyści milusińscy z asystentów dość szybko awansowali na modeli.

Może się wydawać, że jeśli chodzi o zdjęcia kotów, to widzieliśmy już wszystko: kociaki w ubrankach, koty fotografowane od dołu, koty jako sławni rockmani, czy koty pozujące jak dziewczyny pin-up. A jednak: kotów stojących na dwóch łapach jeszcze nie było. Autor fotografii sugeruje, że czworonogi w tej pozie przywodzą na myśl bajkowego "Kota w butach". Coś w tym jest.

“Ten pomysł przyszedł do mnie, kiedy obserwowałem ruchy swojego kota. Dokładnie w tym momencie pomyślałem, że jest wcieleniem Kota w butach.”

Alexis Reynaud jest szwajcarskim fotografem, który rozgłos zyskał przy okazji premiery książki “Genève, Voyage Urbain”. Jego prace były prezentowane na wystawach w Paryżu, Hong Kongu i Zurychu. Reynaud fotografuje architekturę, krajobrazy, akty, a także maluje. Seria “Standing Cats” doczekała się albumu fotograficznego, który niebawem będzie dostępny w przedsprzedaży. Więcej prac artysty można znaleźć na jego stronie internetowej, Facebooku oraz Instagramie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)