Koty na dwóch łapach pozują jak ludzie

Koty na dwóch łapach pozują jak ludzie
Źródło zdjęć: © © [Alexis Reynaud](https://www.alexisreynaud.com)
Justyna Kocur-Czarny

27.09.2019 12:47, aktual.: 26.07.2022 15:36

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Alexis Reynaud stworzył projekt fotograficzny “Stojące koty”. Wśród wielu sesji zdjęciowych tych zwierząt, ta zdecydowanie się wyróżnia. Może dlatego, że znane i lubiane czworonogi stoją tu… na dwóch łapach.

Koty często występują w roli modeli. Ich słodkie pyszczki i naturalny wdzięk połączony z zamiłowaniem do zabawy, czyni z nich niezwykle wdzięczny obiekt fotografowania. W pracowniach fotograficznych koty były obecne już od dawna: kiedyś szerokość ich źrenic służyła fotografom za światłomierz. Puszyści milusińscy z asystentów dość szybko awansowali na modeli.

Może się wydawać, że jeśli chodzi o zdjęcia kotów, to widzieliśmy już wszystko: kociaki w ubrankach, koty fotografowane od dołu, koty jako sławni rockmani, czy koty pozujące jak dziewczyny pin-up. A jednak: kotów stojących na dwóch łapach jeszcze nie było. Autor fotografii sugeruje, że czworonogi w tej pozie przywodzą na myśl bajkowego "Kota w butach". Coś w tym jest.

“Ten pomysł przyszedł do mnie, kiedy obserwowałem ruchy swojego kota. Dokładnie w tym momencie pomyślałem, że jest wcieleniem Kota w butach.”

Alexis Reynaud jest szwajcarskim fotografem, który rozgłos zyskał przy okazji premiery książki “Genève, Voyage Urbain”. Jego prace były prezentowane na wystawach w Paryżu, Hong Kongu i Zurychu. Reynaud fotografuje architekturę, krajobrazy, akty, a także maluje. Seria “Standing Cats” doczekała się albumu fotograficznego, który niebawem będzie dostępny w przedsprzedaży. Więcej prac artysty można znaleźć na jego stronie internetowej, Facebooku oraz Instagramie.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)