Jak w kreatywny sposób oświetlić portret za przysłowiowego "piątaka"?

Jak w kreatywny sposób oświetlić portret za przysłowiowego "piątaka"?

Jak w kreatywny sposób oświetlić portret za przysłowiowego "piątaka"?
Źródło zdjęć: © © Arber Elezi
Marcin Falana
26.03.2018 15:22, aktualizacja: 26.07.2022 18:05

Arber Elezi to fotograf, który opublikował ostatnio ciekawy filmik pokazujący jak zrobić profesjonalnie wyglądający portret używając do oświetlenia akcesoriów za symbolicznego 1 dolara, czyli niecałe 4 złote.

Jak wiadomo nie od dziś - sprzęt to nie wszystko. Czasem do wykonania rewelacyjnych zdjęć wystarczy modelka i telewizor, a czasem kilka lampek LED z zapalniczek. Udowadnia to fotograf Arber Elezi, który wykonał ciekawą sesję portretową używając tanich lampek LED, kolorowych filtrów i papieru toaletowego. Koszty oświetlenia do tej sesji to dosłownie 1 dolar, czyli jakieś 3,5 złotego.

Photography lighting techniques - 1 Dollar Lighting - 6 Lights Setup

Arber ustawił światła tak, jakby robił z normalnymi lampami z tą różnicą, że ustawił je dużo bliżej modelki ze względu na ich małą wydajność. W tym samym celu zastosował jasny obiektyw 85 mm f/1.2 i czułość ISO 400. Wszystko po to, by upewnić się, że czas migawki nie przekroczy 1/100 s. Oczywiście niektórzy mogą przyczepić się do przejść tonalnych, czy gradientów oraz obiektywu i aparatu, który jednak kosztuje konkretne pieniądze. Jednak zdjęcie końcowe prezentuje się naprawdę nieźle i udowadnia to to, że odrobina kreatywności może zastąpić sprzęt za grube tysiące.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)