Księżniczki Disneya jako tancerki pole dance. Wyglądają bajecznie!

Księżniczki Disneya jako tancerki pole dance. Wyglądają bajecznie!16.02.2022 14:21
Księżniczki Disneya jako tancerki pole dance. Wyglądają bajecznie!
Źródło zdjęć: © © Dimitris Evlampidis / [Instagram](https://www.instagram.com/dimitris_evlampidis/)

Pole dance to stale rozwijająca się dyscyplina sportowa, która nie kojarzy się już jedynie z klubami nocnymi, a z rytmiczną gimnastyką artystyczną. Grecki fotograf Dimitris Evlampidis postanowił rzucić na nią trochę magii świata bajek i pokazał księżniczki Disneya jako tancerki. Są zjawiskowe!

Nie myl pole dance ze striptizem!

Pole dance to nic innego jak taniec na rurze. Stereotypowe postrzeganie tej dyscypliny akrobatyki jest błędne. Wiele osób kojarzy pole dance z tańcem erotycznym, a tak nie jest. Tym zajmuje się striptiz, o czym nie wolno zapominać, gdyż tancerki i tancerze pole dance mogą poczuć się zwyczajnie urażeni.

Taniec na rurze koncentruje się nie tylko na ukazaniu nagiego ciała – częściej w strojach akrobatycznych – w przeróżnych pozycjach i figurach. W zależności od choreografii wykorzystuje się pionowe rury statyczne (nieruchome) lub obrotowe. Układy taneczne są nadzwyczaj skomplikowane i wymagają od tancerzy nie tylko koordynacji, ale przepotężnej siły mięśni głębokich (core).

Od 2017 roku pole dance jest oficjalnie potwierdzoną dyscypliną sportową, za co odpowiada Zgromadzenie Generalne Międzynarodowych Federacji Sportowych. Co więcej, jest to wstęp do walki o uznanie tej dyscypliny za jeden ze sportów olimpijskich. Zgodnie z wytycznymi Międzynarodowej Federacji Tańca na Rurze, zawodnicy podlegają regularnym kontrolom antydopingowym przed zawodami.

Księżniczki Disneya i rurki to połączenie idealne

Dimitris Evlampidis na co dzień mieszka i pracuje w greckich Atenach. W jego życiu jest miejsce na dwie miłości – taniec oraz fotografię mody. Postanowił połączyć obie w swoim najnowszym projekcie, który dumnie zaprezentował na łamach portalu BoredPanda.

Seria zdjęć portretowych autorstwa Dimitrisa ukazuje tancerki wystylizowane na księżniczki ze znanych bajek Disneya. Zobaczymy tu m.in. Kopciuszka, Pocahontas czy Królewnę Śnieżkę. Każdy z kadrów jest dopracowany pod kątem edycyjnym i konceptualnym – otoczenie tancerki jest adekwatne do prezentowanej przez nią bajki.

Więcej zdjęć znajdziecie na Instagramie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)