Kursy fotografii w Polsce - gdzie się uczyć?

Kursy fotografii w Polsce - gdzie się uczyć?

© Alvan Harper / State Library and Archives of Florida / flickr.com
© Alvan Harper / State Library and Archives of Florida / flickr.com
Olga Drenda
05.12.2012 18:58, aktualizacja: 26.07.2022 20:23

Wiele osób uczy się fotografować samodzielnie. Są jednak tacy, którzy wolą skorzystać z rad profesjonalistów i zapisują się na kursy. Przygotowaliśmy małe zestawienie popularnych szkoleń fotograficznych z różnych województw w Polsce.

Wiele osób uczy się fotografować samodzielnie. Są jednak tacy, którzy wolą skorzystać z rad profesjonalistów i zapisują się na kursy. Przygotowaliśmy małe zestawienie popularnych szkoleń fotograficznych z różnych województw w Polsce.

Gdzie i jak uczyć się fotografii? Wielu wybiera drogę samodzielnej nauki, inni wolą skorzystać ze szkoły lub kursu. Ostatnie lata przyniosły prawdziwe bogactwo specjalistycznych szkół fotograficznych, a także ofertę kursów i szkoleń na uczelniach i w innych instytucjach. Przyjrzeliśmy się kilku propozycjom z całego kraju i skupiliśmy się na krótszych kursach. Oferty pochodzą z zaprzyjaźnionego serwisu abcnauka.pl. Nie są to wszystkie kursy, a my czekamy na Wasze propozycje, aby uzupełnić listę - zarówno u nas, jak i na abcnauka.pl.

W ogóle...

Od czego zacząć? Początkujący amatorzy fotografii mają do wyboru wiele możliwości. Kursy typu „wstęp do fotografii” są organizowane w wielu miejscowościach. W Białymstoku i okolicach można skorzystać z kursu fotografii cyfrowej, prowadzonego przez Sławomira Gawryluka w Podlaskiej Akademii Fotografii. Składa się z dwóch części, trwających łącznie 13 tygodni.

© Sławomir Gawryluk / http://paf.edu.pl
© Sławomir Gawryluk / http://paf.edu.pl
...i w szczególe

[solr id="fotoblogia-pl-40773" excerpt="1" image="1" words="20" _url="http://fotoblogia.pl/3160,10-rzeczy-ktorych-fotograf-nie-powinien-robic-poradnik" _mphoto="fotolia-6200455-subscrip-c1f47d8.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]2415[/block]

Bardziej specjalistyczne oferty? Proszę bardzo. W Rzeszowie można uczyć się fotografii ślubnej. Kurs jest przewidziany przede wszystkim dla tych osób, które są zainteresowane karierą zawodowego fotografa ślubnego. Trwa trzy dni i przygotowuje nie tylko do profesjonalnej rejestracji ślubu od strony technicznej, ale również uwzględnia rady dotyczące tego, jak pozyskać klientów i wypromować swoje usługi.

Dla całej rodziny

W obszernej ofercie kursów fotografii znalazła się też propozycja skierowana specjalnie do mam, które chciałyby nauczyć się profesjonalnie fotografować swoje pociechy. Akademia Fotografii Dziecięcej jest zlokalizowana w Krakowie, ale kursy są prowadzone drogą internetową, mogą więc bez obaw korzystać z nich użytkowniczki z całego świata. Szkolenia, objaśniające od podstaw tajniki fotografii dziecięcej, prowadzi Aleksandra De Soleil.

© Sztukarnia
© Sztukarnia

Skoro o dzieciach mowa, znaleźliśmy również kurs fotografii dla najmłodszych. W Warszawie młodzi pasjonaci fotografii w wieku 7-12 lat mogą zapisać się na lekcje prowadzone przez Michała Piwnickiego w Centrum Artystycznym Sztukarnia. Dzieci uczą się na nich kompozycji, pracy ze światłem, fotografowania portretu i krajobrazu.

Czekamy na propozycje naszych Czytelników – czy chcielibyście dowiedzieć się więcej o tym, gdzie można uczyć się fotografii w Waszej okolicy? A może sami uczestniczyliście w godnym polecenia kursie? Zapraszamy do komentowania.

[solr id="fotoblogia-pl-46217" excerpt="1" image="1" words="20" _url="http://madmassa.fotoblogia.pl/2847,szkola-czy-praktyka-jak-uczyc-sie-fotografii-poradnik" _mphoto="35606-492718559640-30980-2a5c8fb.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]2416[/block]

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)