Kwarantamoda, czyli jak wyglądamy podczas izolacji

Kwarantamoda, czyli jak wyglądamy podczas izolacji
Źródło zdjęć: © © The Workmans / [Instagram](https://www.instagram.com/covidwear.co/)
Marcin Watemborski

18.05.2020 05:51, aktual.: 26.07.2022 14:53

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Amerykański duet fotograficzny postanowił podejść do izolacji i pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 bardzo humorystycznie. Pokazali, jak ubierają się ludzie podczas kwarantanny i trzeba przyznać – sporo w tym racji.

Projekt #COVIDwear, czyli w bardzo wolnym tłumaczeniu "Kwarantamoda" to zabawna seria portretów autorstwa małżeństwa fotograficznego The Workmans, czyli Alexa i Chelsea. Celem całego cyklu jest nic innego, jak wywołanie uśmiechu na twarzach ludzi w tym trudnym dla wszystkich czasie.

Patrząc na to, że wiele osób obecnie pracuje zdalnie, ale odbywa wideorozmowy, ich strój musi być odpowiedni – na górze praca, na dole kwarantanna. Przecież nie ma nic złego w noszeniu koszuli i krawata do dresowych spodni, przynajmniej w zaciszu własnych czterech ścian. Kto pracuje z domu i nigdy tak się nie ubrał, niech pierwszy rzuci kamieniem!

Na zdjęciach zobaczymy ludzi różnych profesji – biznesmenów, managerów, sprzedawców, informatyków, jak również fotografów. Cały projekt zwraca również uwagę na jedną istotną kwestię, jaką jest kreowanie swojego wizerunku i szacunek do pracy. Przecież każdy chce być postrzegany jako profesjonalista, więc nie ma, zmiłuj. Żarty o strojach podczas konferencji wideo nabrały nowego, globalnego wymiaru.

Do realizacji serii, małżeństwo stworzyło improwizowane studio fotograficzne w garażu. Znalazły się tam tła, lampy błyskowe, blenda, biurko zrobione ze skrzynek i wiele innych przedmiotów. Do robienia zdjęć The Workmans wykorzystali Canona EOS R z obiektywem Canon RF 28-70 mm f/2L, lampy Profoto A1X oraz Profoto B1X ze 150-centymetrowym ośmiokątnym dyfuzorem.

Nowe zdjęcia będą pojawiały się na Instagramie COVIDwear, wiec koniecznie tam zajrzyjcie.

Interesujesz się grami wideo? Wypełnij naszą ankietę. Dzięki za pomoc!

COVID-19 - Środki bezpieczeństwa

W obliczu zagrożenia, jakie niesie [b]koronawirus COVID-19[/b], warto uświadomić sobie, czym są odpowiednie środki bezpieczeństwa, a czym objawy nieuzasadnionej paniki. Środkami bezpieczeństwa są: [b]częste mycie rąk, unikanie zgromadzeń, higiena kaszlu i kichania, czyli zasłanianie ust chusteczką lub łokciem, tak aby kropelki śliny nie zostały na dłoni[/b]. Objawem paniki jest natomiast wykupowanie zapasów maseczek, co powoduje, że są one trudno dostępne dla personelu medycznego, który faktycznie ich potrzebuje.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)