Laureat World Press Photo nowym fotografem prezydenta RP

Laureat World Press Photo nowym fotografem prezydenta RP

fot. Wojciech Grzędziński
fot. Wojciech Grzędziński
P F
05.02.2011 13:57, aktualizacja: 01.08.2022 14:48

Znany polski fotoreporter Wojciech Grzędziński, wraz z początkiem lutego stanął przed nowym wyzwaniem zawodowym - został osobistym fotografem prezydenta Bronisława Komorowskiego. Od teraz będzie towarzyszyć mu w każdej podróży służbowej w Polsce i za granicą.

Wojciech Grzędziński na SWPA w Cannes w 2009 r. / fot. Krzysztof Basel
Wojciech Grzędziński na SWPA w Cannes w 2009 r. / fot. Krzysztof Basel

Jak powiedział Grzędziński w rozmowie z Gazetą Wyborczą:

Moja rola będzie polegała nie tylko na fotografowaniu prezydenta, ale i stwarzaniu planów i sytuacji fotograficznych. Dla mnie to fantastyczne wyzwanie jako reportażysty, móc pokazać człowieka, który piastuje ważne stanowisko.

Fotograf staje przed szansą zrobienia cyklu zdjęć, którego realizacja nie byłaby możliwa, podczas codziennej pracy w gazecie czy agencji. Wojtku, gratulujemy nowej pracy oraz życzymy wielu udanych kadrów!

Wojciech Grzędziński jest laureatem prestiżowej nagrody World Press Photo w 2009 r. za fotoreportaż o konflikcie w Gruzji oraz licznych krajowych konkursów m.in. Grand Press Photo czy BZWBK PRESS FOTO. Współpracował z największymi gazetami w Polsce, między innymi "Wprost", "Rzeczpospolita" czy "Dziennik" oraz zachodnimi agencjami fotograficznymi (Reuters, AFP). Uczestnik warsztatów fotograficznych organizowanych przez agencję VII. Współzałożyciel kolektywu Napo Images. W fotografii interesuje go człowiek zarówno w zanurzony w codzienności jak i w zderzeniu z sytuacjami ekstremalnymi.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)