Legendarna firma Hasselblad ląduje w rękach DJI

Legendarna firma Hasselblad ląduje w rękach DJI
Marcin Watemborski

09.01.2017 13:55, aktual.: 26.07.2022 18:41

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W listopadzie 2015 roku, chińska firma DJI ogłosiła, że zdobyła część udziałów szwedzkiej legendy – firmy Hasselblad. W czerwcu zeszłego roku firmy zjednoczyły siły, by stworzyć drona z aparatem średnioformatowym. Najnowsze doniesienia informują, że DJI przejęło większość akcji Hasselblada.

Źródłem doniesień o tym, że większość udziałów Hasselblada wylądowało w rękach DJI, jest serwis The Luminous Landscape. Informuje on o tym, że wszystkie dane pochodzą z wiarygodnych źródeł i faktycznie akcje szwedzkiej legendy są teraz własnością chińskiego giganta na rynku dronów.

Obraz

Według Kevina Rabera, wszyscy w firmie Hasselblad wiedzą, co się dzieje – nawet niektórzy dystrybutorzy. Takiej informacji nie da się długo utrzymywać w tajemnicy, zwłaszcza że to nie pierwsza sytuacja, w której legendarna marka wchodzi pod władanie kogoś innego. Pamiętacie, że około roku temu Mamiya stała się oficjalnie częścią PhaseOne?

Jeśli doniesienia o wykupieniu większości udziałów Hasselblada się potwierdzą, będzie to znaczyło, że historia zatoczyła koło. Firma ta zaczynała w latach 40 XX wieku, produkując aparaty dla szwedzkiego lotnictwa. Za to przedsięwzięcie był odpowiedzialny sam Victor Hasselbad.

Czekamy na oficjalne informacje, które będziemy starali się przekazać Wam jak najszybciej.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)