Legendy w Berlinie – przed nami wystawa zdjęć Helmuta Newtona, Mario Testino oraz Jeana Pigozzi

Legendy w Berlinie – przed nami wystawa zdjęć Helmuta Newtona, Mario Testino oraz Jeana Pigozzi

Legendy w Berlinie – przed nami wystawa zdjęć Helmuta Newtona, Mario Testino oraz Jeana Pigozzi
Źródło zdjęć: © © Helmut Newton (n/z Yves Saint Laurent)
Marcin Watemborski
20.06.2017 12:28, aktualizacja: 26.07.2022 18:27

Jeśli te trzy nazwiska nie brzmią dla was znajomo – macie sporo do nadrobienia. Każdy z tych fotografów zasłynął w świecie mody oraz fotografii artystycznej swoim wysmakowanym podejściem do portretu oraz subtelnej erotyki.

Berlińska Fundacja Helmuta Newtona organizuje wystawę legendarnych twórców. Mario Testino, Jean Pigozzi, a w szczególności Helmut Newton dotykali niesamowitej tematyki. Każdy z nich fotografował w swojej karierze kobiety w niezwykle zmysłowy sposób. Akty, zdjęcia mody oraz portrety tych twórców to coś, co po prostu trzeba zobaczyć. Oto, co kryją trzy sekcje wystawy.

Obraz
© © Jean Pigozzi (n/z Naomi Campbell)

Pierwszą z nich jest ”Undressed”, czyli kolekcja 50 wielkoformatowych fotografii autorstwa Mario Testino. Jego charakterystyczny styl, podejście do modelki oraz dzieła, które tworzy, zapadają w pamięć niemalże od razu i powracają do nas z biegiem lat. Z wystawy dowiecie się nie tylko, jak Testino patrzy na świat, lecz również, z jakich technik korzysta. To świetna okazja do podejrzenia warsztatu artysty oraz zrozumienia jego świata.

Obraz
© © Jean Pigozzi (n/z Helmut Newton)

Z kolekcji Helmuta Newtona zostaną przedstawione prace, które nie były w ogóle pokazywane lub pojawiały się na ekspozycjach wyjątkowo rzadko. ”Unseen” będzie prawdziwą ucztą dla miłośników twórczości zmarłego artysty i okazją do studiowania ponadczasowego spojrzenia na tematykę fotografowania kobiet.

Obraz
© © Mario Testino

Trzecia część wystawy została poświęcona Jeanowi Pigozzi. ”Pool Party” to dość charakterystyczny zbiór, koncentrujący się wokół przyjęcia. Pigozzi urządził sporą imprezę w swoim domu na Lazurowym Wybrzeżu. Powiedzmy sobie szczerze – kiedy jesteś fotografem i biznesmenem, wiesz, że to się musi udać. Dokument z wydarzenia pokazuje wiele znanych twarzy, jak: Helmut Newton, Mick Jagger czy Bono.

Obraz
© © Mario Testino

Zdjęcia będą prezentowane w Muzeum Fotografii Fundacji Helmuta Newtona w Berlinie do 19 listopada 2017 roku. Koszt to 10 euro za bilet normalny i 5 za ulgowy. Jeśli macie chwilę – wybierzcie się tam koniecznie.

Obraz
© © Helmut Newton

Więcej informacji o wystawie znajdziecie na stronie muzeum.

Obraz
© © Jean Pigozzi (n/z Bono oraz Jack Nicholson)
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)