Katalog aparatów fotograficznychLeica Q (typ 116)
Leica Q (typ 116)
Leica Q (typ 116)
  • Rodzaj: Aparat kompaktowy
  • Nośniki zapisu: SD
  • Maksymalny rozmiar zdjęcia: 6000 x 4000 px
  • Rozdzielczość matrycy: 24 Mpix
  • Rozmiar matrycy: Pełna klatka (36 x 24 mm)
Ocena użytkowników
4.531 ocen
Twoja ocena

Leica Q (typ 116) jest aparatem kompaktowym dla wymagających, który wyróżnia się na tle urządzeń z tego segmentu pełnoklatkową matrycą. Aparat Leica Q wkroczył na rynek w 2015 roku.

Leica Q (typ 116) – matryca i wydajność

Kompakt Leica Q został wyposażony przez producenta w pełnoklatkową matrycę CMOS, procesor Maestro II i jasny obiektyw f/1,7. Sensor ma rozdzielczość 24 Mpix i pozwala na pracę z wykorzystaniem czułości ISO 100–50 000, a także na korzystanie z trybu zdjęć seryjnych przy 10,5 kl./s.

Leica Q (typ 116) – autofocus

Na uwagę zasługuje wykorzystany w modelu Leica Q (typ 116) system AF, który opiera się na detekcji kontrastu i umożliwia ostrzenie w czasie już 0,15 s. Korzystając z autofocusu, można wybrać tryb pojedynczy lub ciągły, również z opcją śledzenia obiektu, a do tego dotykowo obsłużyć AF.

Leica Q (typ 116) – obudowa

Korpus aparatu Leica Q to solidna, magnezowo-aluminiowa konstrukcja pokryta skórzaną okleiną, której waga całkowita (z baterią) wynosi 640 g. Obudowa kompaktu nie otrzymała uszczelnień ani wbudowanej lampy błyskowej (otrzymujemy możliwość podłączenie zewnętrznej lampy Leica SF 26), ma za to jasny, 3-calowy wyświetlacz dotykowy gwarantujący wysoką jakość obrazu, a do tego wyjście statywowe i gorącą stopkę.

W kompaktowej Leice Q znajdziemy też wbudowany wizjer elektroniczny (technologia LCOS) o rozdzielczości 3,68 Mpix – jest to komponent prezentujący się wyjątkowo korzystnie jak na sprzęt tej klasy.

Leica Q (typ 116) – funkcje

Aparatem kompaktowym Leica Q nagramy filmy Full HD (do 60 kl./s), skorzystamy z systemu focus peaking oraz programów tematycznych. Łączność bezprzewodowa oferowana przez ten aparat Leica to wbudowany moduł Wi-Fi i wsparcie technologii NFC.

Leica Q (typ 116) – dla kogo?

Kompakt Leica Q to aparat luksusowy, na co wskazuje cena oraz imponująca jak na sprzęt z tego segmentu specyfikacja. Można go wykorzystać do fotografii reporterskiej czy ulicznej, ale ten aparat znajdzie zastosowanie zarówno w rękach zaawansowanych użytkowników, jak i amatorów mających dostęp do wystarczających funduszy.

Leica Q (typ 116) – cena

Za kompakt Leica Q przyjdzie nam zapłacić ok. 17 tys. zł – w dniu premiery aparat kosztował 4250 dolarów.

Dane techniczne
ProducentLeica
RodzajAparat kompaktowy
Bagnet
Nośniki zapisuSD
Data premiery2015
Cena w dniu premiery$4250
Leica Q (typ 116) - opinie (0)
Aparaty fotograficzne podobne do Leica Q (typ 116)
Artykuły o Leica Q (typ 116)