Lightroom Mobile wspiera pełną rozdzielczość zdjęć na iOS i pliki RAW na Androidzie

Lightroom 2.2 iOS
Lightroom 2.2 iOS
Marcin Falana

04.03.2016 12:18, aktual.: 04.03.2016 13:34

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Adobe rozwija swoje rozwiązania mobilne dając użytkownikom nowe funkcje. Najnowsza wersja Lightroom Mobile 2.2 na iOS obsługuje pliki w pełnej rozdzielczości. Natomiast wersja na Androida 2.0 wspiera pliki RAW.

Kilka dni temu Adobe zaprezentowało nową wersję aplikacji mobilnej Lightroom 2.0 na Androida, która wspiera wywoływanie plików RAW, czyli cyfrowych negatywów, których obróbka daje dużo większe możliwości niż plików JPEG.

Lightroom 2.2 iOS
Lightroom 2.2 iOS

Użytkownicy iPhonów i iPadów nie mogą wykonywać zdjęć w RAW-ach, więc póki co Adobe nie oferuje tej funkcjonalności, a szkoda. Jednak na otarcie łez w najnowszej wersji aplikacji Lightroom 2.2 na iOS możemy obrabiać i eksportować zdjęcia w pełnej rozdzielczości.

Lightroom 2.2 pozwala na obrabianie zdjęć w pełnej rozdzielczości, zarówno te wykonane naszym urządzeniem mobilnym oraz te, które przegraliśmy na iPhona albo iPada z innego aparatu. Zdjęcia są udostępniane przez nasze urządzenie na inne w pełnej rozdzielczości pod warunkiem, że są zalogowane na tym samym koncie Adobe. Innymi słowy - za pomocą aplikacji możemy przesłać zdjęcie w pełnej rozdzielczości między iPhonem, iPadem oraz MacBook-iem. Kolejną nowością jest dodanie możliwości zoomowania w galerii zdjęć za pomocą dwóch palców.

Osobiście używałem aplikacji Lightroom Mobile do szybkiej obróbki zdjęć malowanych światłem przed umieszczeniem ich w mediach społecznościowych, więc właściwie nie zwracałem uwagi na rozdzielczość w jakiej je eksportowałem. Doceniam jednak możliwość obróbki zdjęć w pełnej rozdzielczości, co może pozwolić na wejście aplikacji do świata poważniejszej fotografii, a nie postrzeganie jej jako dedykowanej dla mediów społecznościowych.

Coraz więcej aparatów oferuje łączność Wi-Fi, więc przesyłanie zdjęć na urządzenia mobilne jest coraz łatwiejsze, nie wspominając o możliwości podłączenia czytnika kart pamięci SD.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)