Lisek i ruda dziewczyna zapozowali do przepięknych zdjęć

Lisek i ruda dziewczyna zapozowali do przepięknych zdjęć10.01.2020 10:18
Lisek i ruda dziewczyna zapozowali do przepięknych zdjęć
Źródło zdjęć: © © Alexandra Bochkareva / [Instagram](https://www.instagram.com/alexandra_bochkareva_arts/)

Alexandara Bochkareva ma swoją specjalność – kocha wszystko, co rude. Po przerwie wróciła do tego motywu fotograficznego w pięknej sesji. Na zdjęciach widać charakterystyczne zestawienie dziewczyny z długimi, ognisto-rudymi włosami oraz spokojnego lisa. W otoczeniu zieleni lasu całość wygląda jak bajka.

Artystka pochodząca z Sankt Petersburga tworzy na swoich zdjęciach prawdziwe bajki. Jej ukochanym motywem jest łączenie kontrastujących ze sobą kolorów – rudości i zieleni, w zestawieniu z konkretnymi modelami. Na wielu jej pracach zobaczymy dziewczyny i młode kobiety, pozujące z lisami.

Kiedyś motyw lisów i lasów był dla Alexandry Bochkarevy przewodni, lecz trochę od niego odeszła w ostatnim czasie. Na szczęście – jest wielki powrót! Ostatnia sesja fotografki ponownie przedstawia "opowieść o dwóch liskach". Tym razem bohaterkami są Olga (modelka) oraz Alice (oswojony lis).

Do ujęcia wyjątkowej serii, Alexandra wykorzystała korpus Sony A7 III oraz stary obiektyw Helios 40-2 o parametrach: ogniskowej 75 mm i przysłonie f/1.5. Jak widać, to połączenie pozwala na zarejestrowanie obrazu o ciekawym charakterze. Jeśli szukacie prostego, technicznego bokehu – tym szkłem nie ma na to najmniejszych szans. Rozmycie tła jest zakręcone (swirly bokeh), co dodatkowo nadaje artystycznego sznytu zdjęciom.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Komentarze (0)