Listopad "Miesiącem adopcji starszych zwierząt". Te zdjęcia zachęcaja do działania!

Listopad "Miesiącem adopcji starszych zwierząt". Te zdjęcia zachęcaja do działania!
Źródło zdjęć: © © Humane Society / [Instagram](https://www.instagram.com/flagler_humane_society/)
Marcin Watemborski

27.11.2020 12:52, aktual.: 26.07.2022 14:39

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Ludzie przeważnie biorą ze schroniska młode zwierzęta, a te starsze wciąż czekają na szczęśliwy dom. Po to, by zachęcić do adopcji psich seniorów, zostali oni przebrani i wzięli udział w sesji zdjęciowej. Efektem są przeurocze zdjęcia i aż nie chce się wierzyć, że te psiaki wciąż czekają na nowych opiekunów.

Pierwsza akcja, która zachęcała do adopcji psich seniorów nazywała się "Oczyścić schroniska" i odbyła się w sierpniu 2020 roku. Jednak to listopad został okrzyknięty ”Miesiącem adopcji starszych zwierząt”. W ramach akcji zorganizowano przeurocze sesje zdjęciowe, których bohaterami są właśnie wiekowe psy.

Za realizację zdjęć odpowiada Kyndra Mott, która podjęła współpracę z organizacją Humane Society. Trzeba przyznać, że psi seniorzy w stylowych ubraniach wyglądają naprawdę dostojnie. W połączeniu z ich urokiem osobistym, aż trudno się oprzeć zabraniu ich wszystkich do domu.

Akcja okazała się sukcesem, ponieważ po zobaczeniu zdjęć, ludzie zaczęli się zgłaszać i wyrażali chęć adopcji starszych psów. Mimo tego, że przedsięwzięcie zostało zorganizowane na Florydzie, to sama inicjatywa może być inspiracją do działań również w Polsce. Pamiętam, jak w 2019 roku przy współpracy z wrocławskim schroniskiem zorganizowałem sesję na Halloween, po której dom znalazł m.in. 18-letni kot o imieniu Truchełko.

Więcej zdjęć psich seniorów znajdziecie na Instagramie.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)