Listopad "Miesiącem adopcji starszych zwierząt". Te zdjęcia zachęcaja do działania!

Listopad "Miesiącem adopcji starszych zwierząt". Te zdjęcia zachęcaja do działania!

Listopad "Miesiącem adopcji starszych zwierząt". Te zdjęcia zachęcaja do działania!
Źródło zdjęć: © © Humane Society / [Instagram](https://www.instagram.com/flagler_humane_society/)
Marcin Watemborski
27.11.2020 12:52, aktualizacja: 26.07.2022 14:39

Ludzie przeważnie biorą ze schroniska młode zwierzęta, a te starsze wciąż czekają na szczęśliwy dom. Po to, by zachęcić do adopcji psich seniorów, zostali oni przebrani i wzięli udział w sesji zdjęciowej. Efektem są przeurocze zdjęcia i aż nie chce się wierzyć, że te psiaki wciąż czekają na nowych opiekunów.

Pierwsza akcja, która zachęcała do adopcji psich seniorów nazywała się "Oczyścić schroniska" i odbyła się w sierpniu 2020 roku. Jednak to listopad został okrzyknięty ”Miesiącem adopcji starszych zwierząt”. W ramach akcji zorganizowano przeurocze sesje zdjęciowe, których bohaterami są właśnie wiekowe psy.

Za realizację zdjęć odpowiada Kyndra Mott, która podjęła współpracę z organizacją Humane Society. Trzeba przyznać, że psi seniorzy w stylowych ubraniach wyglądają naprawdę dostojnie. W połączeniu z ich urokiem osobistym, aż trudno się oprzeć zabraniu ich wszystkich do domu.

Akcja okazała się sukcesem, ponieważ po zobaczeniu zdjęć, ludzie zaczęli się zgłaszać i wyrażali chęć adopcji starszych psów. Mimo tego, że przedsięwzięcie zostało zorganizowane na Florydzie, to sama inicjatywa może być inspiracją do działań również w Polsce. Pamiętam, jak w 2019 roku przy współpracy z wrocławskim schroniskiem zorganizowałem sesję na Halloween, po której dom znalazł m.in. 18-letni kot o imieniu Truchełko.

Więcej zdjęć psich seniorów znajdziecie na Instagramie.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)