Lomo'Instant Square - analogowy apart natychmiastowy na kwadratowe wkłady Instax

Lomo'Instant Square - analogowy apart natychmiastowy na kwadratowe wkłady Instax

Lomo'Instant Square
Lomo'Instant Square
Marcin Falana
30.08.2017 11:26, aktualizacja: 31.08.2017 17:54

Lomo'Instant Square to pierwszy analogowy aparat natychmiastowy na kwadratowe wkłady Instax Square, który oferuje dużo zaawansowanych funkcji fotograficznych. Swoją estetyką nawiązuje do składanych Polaroidów.

Firma Lomography właśnie zaprezentowała na platformie Kickstarter swój najnowszy aparat Lomo'Instant Square, który jest pierwszym w pełni analogowym aparatem natychmiastowym na kwadratowe wkłady Instax o sporych możliwościach fotograficznych. Lomo'Instant Square rejestruje zdjęcia na kwadratowych wkładach Instax, podobnie jak Fujifilm Instax Square SQ10 z tą różnicą, że aparat Fujifilm jest cyfrówką z drukarką Instaxów, podczas gdy Lomo'Instant Square jest aparatem w pełni analogowym.

Lomo'Instant Square
Lomo'Instant Square

Swoim wzornictwem Instant Square nawiązuje do składanych aparatów Polaroid sprzed lat. W środku znajdziemy szklany obiektyw 95 mm (ekwiwalent 45 mm) f/10. Lomo'Instant Square możemy fotografować w trybie Auto albo zastosować bardziej zaawansowane funkcje, jak np. wielokrotna ekspozycja, albo tryb B, który pozwala na ekspozycję do 30 s. Do dyspozycji mamy też korektę ekspozycji, lampę błyskową, którą możemy wyłączyć oraz pilota, działającego na podczerwień. Możemy też zastosować przejściówkę portretową, która pozwala na ostrzenie z 0,5 m.

The Lomo'Instant Square

Zapowiada się bardzo fajny aparat natychmiastowy, a patrząc na sukces kampanii Lomography na Kickstarterze, można mieć pewność, że aparat trafi do produkcji. Obecnie Lomo oferuje 35% zniżkę na aparaty Lomo'Instant Square, które zostaną zamówione w ciągu pierwszych 24 godzin kampanii. To oznacza, że możecie kupić wersję białą albo czarną za 130 dolarów, czyli około 470 zł, zamiast 200 dolarów, które aparat ma kosztować w przyszłym roku.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/7]
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)