Loupedeck+ obsłuży Final Cut Pro i Adobe Audition

Loupedeck+ obsłuży Final Cut Pro i Adobe Audition

Konsola Loupedeck Plus działa z Final Cut Pro i Adobe Audition
Konsola Loupedeck Plus działa z Final Cut Pro i Adobe Audition
Źródło zdjęć: © Loupedeck
Anna Rymsza
15.03.2019 09:36, aktualizacja: 26.07.2022 15:54

Konsola Loupedeck+, świetnie zastępująca klawiaturę podczas pracy z Lightroomem, Photoshopem, Premierem i Capture One. Od dziś działa z kolejnymi programami: Apple Final Cut Pro X oraz programem do obsługi dźwięku – Adobe Audition.

Loupedeck+ dla Adobe Audition

Z nowych możliwości pracy z konsolą Loupedeck+ zadowoleni powinni być szczególnie profesjonaliści pracujący z filmem. Osoby używające głównie programów Adobe mogą korzystać z urządzenia podczas całego procesu obróbki w Premiere Pro, After Effects, a teraz także Adobe Audition, gdzie przygotować można ścieżkę dźwiękową. Praca z konsolą we wszystkich programach tego producenta jest bardzo podobna, więc dodanie kolejnego nie wywoła szoku.

Konsola Loupedeck+ w Adobe Autidion pozwala tworzyć i zarządzać pojedynczymi ścieżkami i pracować z projektami wielościeżkowymi, przy czym z pomocą pokręteł można precyzyjnie nawigować po poszczególnych ścieżkach. Wszystkie narzędzia edycji, łącznie z przycinaniem i przesuwaniem, można wykonać z pomocą konsoli, a także dodawać do ścieżek efekty. Szczególnie wygodna jest kontrola głośności dla kanałów.

Loupedeck+ dla Apple Final Cut Pro X

Użytkownicy programu Apple Final Cut Pro X pracujący z konsolą mają ułatwione zadanie podczas pracy z kolorem – wszystkie podstawowe narzędzia są na konsoli czytelnie opisane i wystarczy rzut oka, by je odnaleźć. Koła kolorów zapewniają możliwość wykonania szybkiej i precyzyjnej gradacji, której nie da nam myszka ani gładzik.

W miarę przyzwyczajania się do pracy z konsolą można wypracować sobie własną konfigurację i w razie potrzeby łatwo przenieść ją na inny komputer. Dodatkowe przyciski i pokrętła można dopasować do swoich potrzeb lub korzystać z domyślnych ustawień. Do własnej konfiguracji można wykorzystać ponad 400 dodatkowych funkcji.

Loupedeck+: Editing and Color Grading in Final Cut Pro X

Wszystko jest w nowym sterowniku

Apple Final Cut Pro X jest jednym z częściej wspominanych przez użytkowników Loupedeck+ programów, z którym chcieliby pracować. Miło widzieć, że fiński producent przychylił się do ich prośby.

Obsługę kolejnych programów dla filmowców i dźwiękowców dodaje oprogramowanie Loupedeck w wersji 2.6. Każdy użytkownik konsoli może pobrać je za darmo ze strony producenta i od razu korzystać z nowości.

Jeśli zaś rozważacie kupno konsoli Loupedeck+, musicie przygotować się na wydatek rzędu 899 zł w polskich sklepach lub 229 euro w sklepie firmowym.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)