Skylum Luminar 4 już jest. Więcej sztucznej inteligencji i łatwy retusz portretów

Skylum Luminar 4 już jest. Więcej sztucznej inteligencji i łatwy retusz portretów
Źródło zdjęć: © Skylum Software / YoutTube
Anna Rymsza

19.11.2019 14:03, aktual.: 26.07.2022 15:31

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Luminar 4 to najbardziej wyczekiwany program dla fotografów tego roku. Twórcy obiecali nam narzędzia, które oszczędzą nam mnóstwo pracy przy retuszu i pozwolą skupić się na fotografowaniu.

Luminar zasłynął dzięki interfejsowi dopasowanemu do stylu pracy fotografa. Ponadto twórcy po raz pierwszy wykorzystali sztuczną inteligencję na taką skalę przy edycji zdjęć. To dzięki maszynowemu uczeniu pierwsze wydanie Skylum Luminar pozwalało jednym kliknięciem wydobyć ze zdjęcia to, co najlepsze. Narzędzie AI Accent wciąż wypada imponująco.

Luminar 4: wygodniejszy interfejs, więcej sztucznej inteligencji

Z czasem Skylum Luminar zyskał kolejne narzędzia, używające modeli maszynowego uczenia. W wersji 4.0, Luminar ma możliwość szybkiej zmiany nieba na zdjęciach. Fotograf nie musi już ręcznie wycinać horyzontu, dopasowywać oświetlenia ani przejmować się odbiciami. Wszystko zrobi sztuczna inteligencja, trzeba tylko wskazać docelowe niebo.

The all-new Luminar 4 is here || Your photography. Elevated.

Drugą nowością jest możliwość poprawienia struktury zdjęcia bez korzystania z maskowania. Skylum Luminar może przeanalizować zawartość zdjęcia, dopasować maski i wydobyć strukturę z obszarów, które na tym skorzystają najwięcej. Efekty są podobne do połączenia Texture i Clarity w Adobe Lightroom, z tym że nie trzeba niczego ręcznie maskować.

Luminar 4 ma też nowy panel do retuszu portretów z zachowaniem naturalnego wyglądu. Znalazły się na nim narzędzia przeznaczone do poprawiania koloru warg, usuwania niedoskonałości skóry i podkreślania spojrzenia. Jak zwykle w tym programie, wszystko można zrobić kilkoma suwakami i zapisać jako preset.

W Skylum Luminar 4 dostępny jest także nowy interfejs, który ma zapewnić jeszcze łatwiejszą pracę. Suwaki zostały pozbierane w grupy, co ułatwia nawigację po programie. Dzięki temu też można łatwo ukryć rzadko używane narzędzia.

Ile kosztuje Luminar 4?

Skylum Luminar kosztuje 89 euro i jest dostępny jako zakup jednorazowy. Aktualizacja kosztuje 74 euro, ale w pakiecie dostaniesz też zestaw interesujących presetów.

Nową wersję programu możesz przetestować za darmo. Wersja próbna dla Windowsa i macOS działa przez 30 dni.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)